xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

Türkiye, Yatırımlık Konutta İspanya ve Yunanistan’ı Solladı

Ülkemizin de yer aldığı araştırmada Yunanistan, İspanya ve Portekiz gibi ülkelerin önünde yer almayı başardık. 2013 yılında çıkarılan Mütekabiliyet Yasası ile birlikte yabancıların ülkemizden ev almaları daha kolay bir hale getirildi. Bu yasa ile birlikte ülkemize giren toplam miktar 6 milyar doların üzerinde gerçekleşmiş oldu. Sadece geçtiğimiz yıl yabancı vatandaşlara 45 binin üzerinde konut satışı gerçekleşti.

birevim faizsiz konut

Bu yasanın çıkması, yapılan düzenlemeler ile rekabetçi bir yapı oluşturmayı başaran ülkemiz bu konuda yapılan global bazda ki araştırmaların da merkezinde yer almayı başarıyor. Hatta bazı noktalardan birçok ülkenin de önünde kalması ile dikkat çekiyor.

En İyi Emlak Pazarı Sıralamasında Yükseliyoruz

Ülkemizin yabancı müşterilere açılmasının ardından yapılan satışlar ve rekabetçi yapı ile birçok araştırmanın ortasında yer alıyor. Amerikan merkezli bir yatırım şirketi olan Remote Ventures, ülkemizin de dahil olduğu bir liste yaptı. Yapılan listede en avantajlı emlak pazarlarının ortaya çıkması amaçlanıyor. 25 adet ülkenin dahil edildiği listede ülke olarak 14. basamakta yer alıyoruz.

Şirketin yaptığı araştırmaya “Yabancılar İçin En İyi 25 Emlak Pazarı” adı veriliyor. Ülkelerin büyüme hızları, yaşam maliyetleri, kazanç vergileri, turizm sektör büyümesi gibi birçok veriye dikkat edilerek bu araştırmaya nokta koyuluyor. Bu veriler ışığında önemli turizm ülkeleri olan Yunanistan, Portekiz ve İspanya ülkemizin gerisinde kalmasıyla dikakt çekiyor.

Ülkemizin de dahil olduğu listede ilk sıralarda Kolombiya ve Karadağ yer alıyor. Ülkemizin listede orta sıralarda yer almasında iyi kira getirisi, uygun fiyatlı evlerin satılması, yaşam şartlarının uygunluğu ve 250 bin dolar karşılığında vatandaşlık vermesi gibi detaylar dikkat çekiyor.

Türkiye Cazibe Merkezi Olmayı Başarıyor

Amerikan menşeli gayrimenkul firmasının üst yöneticileri ülkemiz ve bu pazarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Ülkemizin genel olarak cazip bir pazar olduğunu öne çıkaran çok sayıda detaya sahip olduğu aktarılıyor. Bir ekonomik krizin ülkeyi ele geçirmesine rağmen, modern şehirleri, tarifsiz güzelliğe sahip sahilleri, farklı ikamet fırsatları, kolay vize, tarihi ve kültürel geçmişin hala yaşaması, hareketli nüfus yapısı gibi birçok neden ile dikkat çekiyor.

Aynı özelliklere sahip ülkeler ile Türkiye’nin karşılaştırıldığında ülkemizin daha cazip fiyatlar sağladığının hemen dikkat çektiği söyleniyor. Portekiz ve ispanya gibi ülkelerde bir gayrimenkul için 400 bin EURO ayrılırken, ülkemizde bu rakamın 120 bin Euro düzeylerinde olduğu aktarıldı.

25 ülkenin 200’den fazla ülke araştırılarak seçildiğini ve Türkiye’nin 14. Sırada yer almasının önemli olduğu da eklendi. Ülkemizde yabancıların en çok ev aldıkları şehirlerin Antalya ve İstanbul olduğu da aktarıldı. Bir yabancı ülkemizde ev aldığında yılın üç ayını burada geçiriyor. Birçok kalemde harcama yaparak ülkemize ciddi bir döviz girdisi olmasına yardım ediyor diyebiliriz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

thirteen + sixteen =