xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Toki’nin Engellilere Özel Konut Projesi

Faizli kredi ile ev alanlar, çoğu zaman pişman oluyorlar. Faizsiz kredilerin olanakları, hemen hemen herkesin aradığı olanaklardır. Faizin yükselmesi, banka faizi ile ev alanları etkiler. Borç yükselmeye başlayabilir. Bu nedenle, faizden etkilenmeden ev sahibi olmak önemlidir.

birevim faizsiz konut

TOKİ VE UYGULAMASI

TOKİ, engellilere faizsiz konut projesi sunarak, ev sahibi yapma çalışması yürütmektedir. Gazilere, şehit yakınlarına ve yoksullara, faizsiz ev sahibi olma olanağı sunulmaktadır. Ancak diğer vatandaşlara sunulan seçenekler, diğer ev seçeneklerinden fazla bir farkı yok. Bu nedenle, bankaların doldurduğu bu boşluk, vatandaşın bir dünya faiz ödemesine neden olmuştur. Çok kolay kredi veren ancak 100 liralık evi 200 liraya mal eden bankalar, taksitlerin ödenmemesi halinde, taksitlere de faiz koyuyor. Daha sonra ödeme yapamadığınız zaman, verdiğiniz para ve ev bankaya kalıyor. Bu ödeme şekline bir de faizlerin yükselmesi eklenince, banka faizi ile ev almak bir ömür boyu sürüyor. Üstelik faiz belasına da bulaşmanız cabası.

FAİZSİZ SEÇENEKLERLE ÇALIŞAN FİRMALAR

Faizsiz kredi verdiğini söyleyen bir bankanın, gerçekten faiz alıp almadığını anlamak için, faizi öğrenmeliyiz. Bu nedenle faizsiz konut kredisi yönetmeliği gibi yönetmelikleri iyi bilmeliyiz. Size verilen konut kredisi faizsiz olması için, evin dışında kar ödeyebilirsiniz. 200 lira kredi veren bir kuruma 300 lira ödemek, faizin ta kendisidir. Bu kurumların faizsiz çalışması vardır. Kimi kurum evinizi takside bölüyor ve hizmet bedeli alıp kenara çekiliyor. Kimi firmalar kar payı alıyor. Kimi firmalar da imece usulü ev sahibi yapıyor. Yani kadınların gün uygulaması ile ev veriyorlar. Herkes düzenli aylık taksit öderken, belirli günlerde çekilişle ev veriliyor. Evi çıkanlar, evde ev taksiti ödemeye devam ediyor.

FAİZLERİN YÜKSELMESİ FAİZSİZ KREDİLERİ ETKİLER Mİ?

Faizsiz uygulama ile taksitle kredi veren bankalar, faizli vermedikleri için, faiz yükselmesinden etkilenmezler. Bu kurumlar, güncel ev fiyatlarından etkilenirler. Bu nedenle, faizsiz seçenekler, günümüz itibariyle, faizli banka kredilerine göre daha makul seçeneklerdir. Türkiye Merkez Bankasının güncel ev fiyatları, hizmet bedeli ile çalışan firmalarda, belirleyici faktör haline gelmiştir. Bu nedenle ev fiyatlarının düşmesi veya yükselmesi, her iki tarafı da mağdur etmemektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

seventeen − 3 =