xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

TOKİ’nin %20 İndirim Kampanyasına Kaç Kişi Başvurdu?

TOKİ tarafından başlatılan yüzde 20 indirim kampanyasına kısa süre içerisinde binlerce kişinin başvuru yaptığı açıklandı. 100 bin sosyal konut projesi için adımların atıldığını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şimdiye kadar 36 binin üzerinde konutun hak sahiplerine teslim edildiğini aktardı. Yakın zamanda 9 ilimizde 2.788 adet konut içinde kura çekilişi yapılacağı aktarıldı.

birevim faizsiz konut

TOKİ tarafından başlatılan %20 indirim kampanyasının hem konut hem iş yerleri için geçerli olduğu aktarıldı. Kampanyanın başlamasıyla birlikte başvuranların sayısının 4.539 olduğu da aktarıldı. Sayının ilerleyen günlerde daha da yükselmesi, özellikle normalleşme sürecinin hızlanmasıyla taleplerde artış olacağını düşündüklerini aktardı.

Normalleşme Süresinde Dar Gelirli Vatandaşlara Ev

Korona virüs nedeniyle yapılan konutların bunlara uygun hale getirildiği ve ilerleyen süreçte projelerin buna uygun olarak tamamlanacağı aktarıldı. Bu sayede bu dönemde dahi evlerin yapımına ara verilmediği de aktarıldı. 50 bin Sosyal Konut Projesinin devam ettiğini şuan için 35 binin üzerinde konut için inşaat çalışmalarının aralıksız devam ettiği de bakan tarafından açıklandı.

Bakan Kurum twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda bu konu hakkında gerekli bilgilendirmeyi yaptır. 100 bin sosyal konut projesi kapsamında binlerce evin hak sahiplerine verildiğini aktardı. Teslim edilen 36.073 adet ev olduğu aktarıldı. Haziran ayı içerisinde 9 ilimizde 2.788 adet konut içinde çekiliş yapılarak onların da hak sahiplerinin belirleneceği aktarıldı.

Sosyal Konut Projeleri Tamamlanıyor

Bakan Kurum’un yapmış olduğu açıklamalar arasında Temmuz ayının sonuna kadar tüm kura çekimlerinin tamamlanacağı aktarıldı. Bu sayede evleri hak eden insanların hepsinin belirleneceği ve evler tamamlandıktan sonra onlara teslimiyetinin tamamlanacağı da aktarıldı. Başlanılmayan projelerinde 100 bin konuta ulaşmak için temellerinin Haziran ayında atılacağı aktarıldı.

Vatandaşlar tarafından gelen taleplerin giderek arttığını ve buna yönelik olarak onların yoğun istekleri üzerinde yüzde 20 indirim kampanyası düzenledikleri de bakan tarafından aktarıldı. Bu projelerin amacının gerçekten barınma ihtiyacına sahip olan orta ve alt gelir grubu ailelere istekleri güzel evlere sahip olma şansının sunulmasıdır.

TOKİ %20 İndirim Kampanyası

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başlatılan yüzde 20 indirim kampanyası ile ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Vatandaşlar tarafından bu konuda yoğun bir talep geldiğini ve bunun içinde yüzde 20 indirim kampanyasının başlatıldığını aktardı. Şimdiye kadar bu kampanyaya 4.539 kişinin başvuru yaptığı aktarıldı.

Yapılan bu başvurular ile toplamda 247 milyon TL’lik bir borç kapama gerçekleştirildiğini ve ilerleyen süreçte bu konuda daha yoğun talep alınacağı aktarıldı. İlerleyen zamanlarda TOKİ’ye karşı ödeme zorluğu çekecek olan vatandaşlar içinde çalışmalar yapılacağı bakan tarafından açıklandı. Yapılan kredi faiz indirimleri ile birlikte sıfır ve ikinci el konut pazarında bu tip kampanyaların daha sık görüleceği de aktarılıyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

twenty + eight =