xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

TOKİ’den Faizsiz Konut Kredisi Fırsatı

Ev sahibi olmak hemen hemen herkesin bir hayalidir. Bu hayali gerekleştirmek içinse bazen uzun ve ağır masrafların altına girmek gerekir. TOKİ yaptığı projeler veya destekte bulunduğunu projeler üzerinden ev sahibi olmak isteyenlere dönem dönem faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

birevim faizsiz konut

Konut sahibi çok zor olduğu bu zamanımızda en çok başvurduğumuz yöntem bankaların sunduğu kredi yöntemidir. Yaşam şartlarının oldukça zor olduğu ülkemizde para biriktirerek ev almak oldukça zor bir durumdur. Asgari ücretin 1300 TL olduğu bir dönemde ve özellikle de İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde yaşayanlar için ev alabilmek için birikim yapmak pekte mümkün görünmemektedir. Çünkü bir tarafta kira ödemek zorundasınız bir taraftanda konut almak için birikim yapmaya çalışmak hepimizin gelir-gider dengemizi alt üst edecek bir durumdur.

Bu tarz bir yaklaşım içinde olmak büyükşehirde yaşayanlar için önlerine çıkacak maddi sıkıntıların yaratacağı etkiler yaşam çekilmez hale getirebilir. Böyle durumda özellikle faizsiz konut kredileri imdadımıza yetişebilir. Bankaların sunduğu konut kredisi yöntemiyle ev sahibi olmak mümkün. Ancak bankaların kullanılacak kredinin sadece yüzde 75’ini karşılaması ve geriye kalan yüzde 25’lik kısım için kaynak ayırmak konut almayı aslında zorlaştırmaktadır. Bunun için TOKİ faizsiz konut kredisi ve faizsiz konut projeleri hakkında iyi araştırma yapmak gerekir.

Geçtiğimiz günlerde TOKİ, konut sahibi olmak isteyen ve borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen alıcılarına yüzde 20 indirim kampanyası başlatmıştı. Bu durumdan 17 bin 150 kişi yararlanmış ve 817 milyon 138 bin TL borç ödemesi gerçekleştirdi. Konut sahibi olmak isteyen kişiler TOKİ’nin faizsiz konut kredisi için TOKİ’nin kampanyalarını ve sitelerindeki açıklamalarını takip edebilir.

birevim
Paylaş

6 Comments

  1. Ezgi Yıldız Reply

    Toki’nin faizsiz konut kredisi fırsatı gerçekten çok güzel, nasıl yararlanabiliriz bundan?

  2. Kübra Bulut Reply

    Tokiden faizsiz konut kampanyasını sık sık takip ediyorum ama bir türlü denk getiremiyorum kampanyalarını 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

2 × 5 =