xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

TOKİ Şanlıurfa’ya 537 Yeni Konut Yapıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Şanlıurfa’ya yeni konutlar yapıyor. Şanlıurfa’nın Yeşildirek Mahallesi’nde inşa edilecek yeni konutlar ‘Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ kapsamında yer alıyor.

birevim faizsiz konut

537 adet yeni konuttan oluşacak projeye ilginin yoğun olması bekleniyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin, Şanlıurfa’nın gelişen ve değişen yüzüne uygun olarak inşa edecekleri yeni konutlar çağdaş yaşam alanları ile göz dolduruyor.

Proje kapsamında düzenlenen ihalede 537 konut yanı sıra 44 dükkan ile alt yapı ve çevre düzenleme işleri de mevcut. TOKİ’nin projesinde yer alan konutların 104’ü 2+1, 205’i 3+1, ve 228’i 4+1 şeklinde planlandı.

Yeşildirek Mahallesi’nde inşa edilecek yeni konutlar, TOKİ VE Şanlıurfa Belediye Başkanlığı arasında imzalalan protokolle başlatıldı. ‘Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğü mülkiyetinde bulunan taşınmazların devri gerçekleşti.

Çarpık yapılaşması olan ve yeterli sosyal donatı olmayan alanlardan hak sahiplerinin tasviyesi planlanıp, 537 konut ve 44 dükkanın inşa edilmesi için alan açıldı. Projenin amacı olarak ‘yerinde dönüşüm’ ilkesi esas alınarak, hak sahiplerine dükkanları, parkı, peyzajı, spor ve oyun alanları ile çağdaş ve modern yaşam alanları oluşturmak için çalışmalara başlandı.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

2 × 1 =