xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
16 June, 2024

Toki Konut Projeleri İle Ev Sahibi Olmak Çok Kolay

Kazandığımız gibi gidiyor, ev almak istiyorum ancak bir türlü birikim yapamıyorum diyenlerdenseniz devlet güvencesi ile hayata geçirilen toki konut projeleri tam da bu noktada ihtiyacınız olan.

birevim faizsiz konut

Toki Konut Projelerine Başvurabilmek İçin Ne Yapmalıyım?

Projeden ev sahibi olabilmek ve faizsiz konut kredisi alabilmek için birtakım şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Peki, yetişkin bireylerde aranan bu nitelikler nelerdir? Öncelikle T.C. vatandaşı olmanız gerekmektedir. Sizin adınıza, eşiniz ya da çocuklarınız adına kayıtlı herhangi bir mülk bulunmamalıdır. Toki konut projelerinin yapılacağı ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır oturuyor olmalısınız. Faizsiz konut projeleri ile ev sahibi olabilmeniz için 25 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Aynı aileden sadece bir kişinin başvuru yapabilmesi de projeye katılımdaki bir diğer şarttır. Ayrıca başvuran ailelerin aylık geliri en fazla net 3,200TL tutarında olmalıdır. Siz de aranan bu niteliklere sahipseniz; nüfus cüzdanı fotokopiniz, emekli iseniz emekli kimlik belgeniz, engelli bir vatandaşımızsanız Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik belgeniz, şehit ya da gazi ailesiyseniz hak sahipliği belgeniz ile oturduğunuz ilçe içerisindeki size en yakın Toki Konut Projeleri’ne başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Toki Projesine Başvurum Gerçekleşti Kura Sistemi Ve Sözleşme Aşaması Nasıl Yapılır?

Toki konut projesine başvurunuz gerçekleştikten sonra takip etmeniz gereken diğer süreçler yönetim kurulu başkanlığında yapılan kura çekimi ve ardından gerçekleştirilen sözleşme imzalama süreçleridir. Kura çekimlerinde öncelik sırası şu şekildedir: birinci sıra şehit ve gazi aileleri, bu kişilerin kuraya girmeden konut sahibi olma hakkı vardır.

İkinci sıra engelli vatandaşlarımız, toki konut projelerinde mevcut konutların %5’i engelli vatandaşlar için ayrılmıştır. Üçüncü sıra emekliler, emekli vatandaşlar için mevcut konut sayısının %25’i ayrılmıştır. Dördüncü sıra ise toki konut projelerinden ev alma ve oturma hakkına sahip olan diğer vatandaşlar için ayrılmıştır. Bu vatandaşlar arasında başvuru sayısına göre öncelikli bir kura çekimi yapılmaktadır.

Dar gelirli vatandaşlarımız ya da özel durumu olan bireylerimiz için toki toplu konut projeleri ile ev sahibi olmak artık hayallerde kalmanın çok ötesindedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

six + 6 =