xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

TDFF Sistemi Nedir?

TDFF sistemi nedir? Açılımı Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans olan TDFF sistemi 1990 yıllardan itibaren ülkemizde kullanılmaya başlanmış bir uygulamadır. Tarihi uluslar arası alanda çok eskilere dayanan sistem birçok ülkede kullanılmaktadır. Finans desteği arayan ancak faizsiz seçenekleri değerlendirmek isteyen kişilerce daha çok tercih edilmektedir.

birevim faizsiz konut

TDFF sistemini biraz daha açmak gerekirse; konut alırken, arsa yâda araç alırken yüksek maliyetli yatırımlarda tercih edilen faizsiz tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemidir.

Özellikle son zamanlarda artan banka kredi faizlerine alternatif tercih edilen faizsiz finans sistemi TDFF günümüzde en avantajlı peşinatsız ev, araba, iş yeri edinme yöntemlerindendir.  Tamamen devlet kontrolünde güvenli olan sistem birçok avantajı beraberinde getirmektedir.

TDFF Sisteminin Avantajları Nelerdir? 

Öncelikle ihtiyaçlarınızı ve geri ödeme için ayırabileceğiniz aylık tutarı belirleyin;

  • Türkiye’nin her hangi bir yerinde istediğiniz mülkü edinebilirsiniz.
  • Kira öder gibi mülk sahibi olabilirsiniz.
  • Faizsiz yatırım yapma şansınız var.
  • Hızlı, kolay ve ekonomik şekilde ev sahibi olmanıza olanak sağlayan bir mülk edindirme sistemidir.

Bu başlıklara verecek yanıtınız varsa, şimdi sıra geldi tasarruf programınızı oluşturmaya; Danışman öncelikle mevcut şartlarınıza uygun guruba sizi ekler, sonrasında karşılıklı sözleşme süreci başlar.  Noter huzurunda yapılan çekiliş size kaçıncı ay mülkünüze kavuşacağınızı gösterir.

TDFF Sistemi Ve 2019 yılı yansımaları 

TDFF yani Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemi hızla büyüyor. 2018 yılında 120 bin olan konut satışı 2019 yılı hala devam ederken şimdiden satılan konutların genel konut satışları içindeki payı yüzde 5’e çıkacağı bekleniyor.  Bu sistemde alıcılar ister sıfır ister ikinci ev alabilme şansına sahiptir.

Faizin bulunmadığı sistemde banka kredileri ile karşılaştırıldığında oldukça avantajlı bir satın alma söz konusudur.  Banka kredilerinde neredeyse aynı evi 3 katı zararla satın almak mümkün oluyor.  Artan faiz oranları maalesef durumu her geçen gün alternatif sistemlere yöneltiyor.  Kişiler TDFF sisteminde sadece %10’luk bir katılım payı ödemektedir.  Bu sistemlerin özellikle ülke ekonomisine de katkısı büyüktür. Sistemin kontrolü için Hazine ve BDDK devrede bulunuyor. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir sistemdir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

two × two =