xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
16 June, 2024

Tasarruf Finansman Kanunu Yasalaştı!

Tasarruf finansman kanunu yasalaştı ve finansman firmalarına katılım sağlayan kişilerin hakları koruma altına alındır. Son senelerde finansman alanında hizmet veren firmaların sayısının artması ile beraber kanunlar ile denetimlerin sıklaştırılması da bir gereksinim haline gelmiştir. Bankalardan kredi çekmeden konut ya da taşıt sahibi olmak isteyen kişiler için özel olarak tasarlanan biri tasarruf sistemdir. Bu firmalar arasından seçim yaparken kanuni detaylara uyulmasının yanı sıra daha öncesinde kaç kişinin ev ya da araç sahibi olduğuna da göz atılmalıdır. Bu şekilde verilen sistem bilgilerinin ne derece güvenli olduğu ile alakalı daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

birevim faizsiz konut

Konut Proje Detayları Nelerdir?

Faizsiz konut projeleri kapsamında satın alımda bulunmak için kişilerin finansman firmalarından yardım alma imkanları vardır. Bu finansman firmaları ile alakalı olarak dikkat çeken detaylar;

  • Konut satın alım aşamasını faiz ödemeden ve zarara girmeden tamamlamak için konut finansman sistemleri harika bir alternatif olacaktır.
  • Konut finansman aşamasında bir tasarruf havuzuna dahil olacaksınız. Bu tasarruf havuzunda yer alan kişi sayısına göre ödemeniz gereken tutar değişim gösterecektir.
  • Ödemeniz gereken tutarın düşük olması için kalabalık tasarruf havuzlarını tercih etmeniz daha makul olacaktır. Fakat kalabalık tasarruf havuzlarında size ev satın alma sırasının gelmesi diğer sistemlere göre daha uzun sürebilir.
  • Tasarruf sistemlerinde sizden bir peşinat istenmeyecektir. Ayrıca kefil de talep edilmeyecektir. Hem faizsiz hem de peşinatsız bir biçimde konut sahibi olmak artık rüya değil!

Faizsiz konut projeleri arasından seçim yaparken kendi koşullarınıza uygun bir alternatif bulamadıysanız anında banka kredilerine göz atabilirsiniz. Faizi göze alan kişilerin bu krediler sayesinde daha kısa sürede borçlanarak konut sahibi olma imkanları olacaktır. Finansman programlarında olduğu gibi herhangi bir bekleme sürecinden geçilmesi de gerekmeyecektir.

Firmaların Sahip Olmaları Gereken En Düşük Tutar Nedir?

Finansman firmalarında yapılacak olan denetimlerin sorumluluğu BDDK tarafından üstlenilmiştir. BDDK tarafından yapılan denetimlerin hemen sonrasında gerekli olan sistem akışı sağlanacak ve ek tedbir talepleri iletilecektir. Kanuni denetimlerde bir firmanın finansman ve tasarruf alanında hizmet vermesi adına en az 100 milyon liralık likit tutara sahip olması gerekmektedir. Bu likit tutara sahip olmayan firmaların aktif hizmet vermesine izin verilmeyecektir. Piyasada yer alan birçok firmanın getirilen bu kural sebebi ile hizmetine ara vermesine karar verilmiştir. Koşullar olgunlaşırsa yeniden başvuruda bulunma hakkınız olacaktır.

Finansman Sisteminden Cayma Hakkı

Faizsiz konut projeleri kapsamında yapılan son kanun teklifi ile beraber kişilerin sistemden cayma hakkı da koruma altına alınmıştır. Tasarruf programına dahil olmanızın sonrasında 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanabilirsiniz. Bu 14 günlük sürede caymanız durumunda size maddi bir yatırım uygulanmayacaktır. Sisteme katılım için verilen organizasyon ücreti ve tasarruf tutarının anında tarafınıza iletilmesi mümkün kılınacaktır.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

ten + eight =