xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

Prefabrik ev kredisi veren bankalar aracılığı ile konut satın alma aşamasını daha uygun bütçe ile tamamlama imkanını elde edebilirsiniz. Klasik konut yapısının haricinde bir alternatif olarak karşımıza çıkan seçeneklerin başında prefabrik evler gelmektedir. Hem kurulumunun kolay olması hem de binalardan sıkılan kişilere müstakil evde yaşama imkanının verilmesi sayesinde en sevilen alternatiflerin başında gelmektedir. Bankalardan kredi alabilmek için konutun nerede yapılacağı ve projelendirme çalışmaları gibi hususlardan da haberdar olmanız gerekmektedir.

birevim faizsiz konut

Prefabrik Evlerin Dezavantajları Nelerdir?

Faizsiz ev almak isteyen kişilerin en büyük umutlarından biri olan prefabrik seçenekler en sevilen alternatifler arasında kendini göstermektedir. Bu prefabrik ev seçeneklerinde en temel dezavantaj evlerin ömürlerinin 70 yıl kadar olmasıdır. Bu tip detaylar uzun vadeli bir yatırım isteyen kişiler için uygun değildir. Fakat düzgün bir yapı alanında seçilmeyen betonarme evlerin ömrünün 70 yıla kadar uzanmadığının dahi belirtilmesi gerekir. Hatta son senelerde30 yılın üzerinde olan binaların yaşlı olarak nitelendirildiği görülmektedir. Bu aşamada tercih edilen firma da önem arz eder. Uzun ömürlü ve kullanışlı bir konut tasarımının oluşturulması için firmaların müşteri yorumlarına göz atmak da oldukça verimli olacaktır.

Prefabrik Evlerin Avantajlı Noktaları Nelerdir?

Faizsiz ev satın almak isteyen fakat son senelerde artan konut bedelleri sebebi ile bir türlü atılımda bulunamayan kişileri için özel olarak tesis edilmiş prefabrik projeler dikkat çekmektedir. Prefabrik projelerin en memnun bırakan noktalarının başında şunlar gelmektedir;

 • Montaj aşamasının oldukça kolay olması betonarme evlere göre yapı sürecinin çok daha hızlı bir biçimde tamamlanmasını mümkün kılmaktadır.
 • Hem daha estetik hem de kişilerin özel beklentilerine uygun bir hale getirilebildiği için kişiselliğini korumaktadır.
 • Betonarme binalar ile kıyaslandığı zaman oldukça doğa dostu bir etkinin kendini gösterdiği de fark edilmektedir. Görece çok daha düşük biri atık çıkartma özelliğine sahiptir ve depreme daha dayanıklıdır.

Bu detaylar memnun eden noktaları ile ve daha makul fiyatları ile göz doldurmaya devam ediyor. Uzun ömürlü bir yatırım yapmak için prefabrik yapınızın inşa sorumluluğunu verdiğiniz firmalara ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor.

Prefabrik Konut için Tasarruf Fonu Var Mı?

Faizsiz ev satın almak isteyen kişilerin sıklıkla incelemeye aldıkları tasarruf fonları henüz prefabrik konutları dahil etmemiştir. Bu finansman kuruluşları aracılığı ile normal konut yapılarına dahil olma imkanını elde edebilirsiniz. Tasarruf fonları hakkında yapılan son değişimlerin ve yasanın beraberinde bazı yasal düzenlemeler de getirilmiştir. Tasarruf fonu açılması için bir firmanın en az 100 milyon lira değerinde bir nakit finansmanının bulunması gerekir. Ayrıca bu kuruluşların denetleme hakkı da direkt olarak BDDK ya verilmiştir. BDDK gerekli gördüğü noktada denetlemeler ve analizler yaparak finansman kuruluşlarından ek tedbirler talep etme hakkına da sahiptir.


Prefabrik ev
dendiğinde bu teriminin sizi korkutmasına izin vermeyin. Bugünün prefabrik evleri (Ulusal Ev Yapımcıları Birliği tarafından “bina sistemleri” olarak da adlandırılır), güvenli ve düpedüz muhteşemdir. Ev alıcılarına sadece özel, enerji tasarruflu bir bina çözümü sunmakla kalmaz, aynı zamanda geleneksel mimarili evlerden daha ekonomiktirler. Bir prefabrik evin toplam maliyeti büyüklük, aktivite ve yere göre oldukça değişkendir.

Esasen, prefabrik evler, bir şantiyeye parçalar halinde gönderilmeden önce bir fabrikada inşa edilen evlerdir ve daha sonra birkaç gün içinde yerinde monte edilirler. Prefabrik evler bulundukları coğrafyaya göre bina edilmelidir.  Bu, onları, üretilen ve mobil evlerin yerleşimini sık sık sınırlayan aynı imar kısıtlamalarına tabi olmayan, yaygın olarak kabul gören yeni bir yapı haline getirir. Başka bir deyişle, prefabrik evler, geleneksel “demirler ve tuğlalar” ile yapılan aynı bina güvenliğini karşılamalıdır, böylece pratik olarak her yerde bir prefabrik ev inşa edebilirsiniz.

Ayrıca, geleneksel olarak inşa edilmiş evler gibi, prefabrik evler genellikle inşaat ve ev kredileri için uygundur, bu nedenle toplam ev maliyetinin elinizin altında olması gerekmez. Ve bazı durumlarda, prefabrik ev üreticileri, ev inşaatınızı başlatmak için uygun finansmanı (bazen şirket içi finansman sunan) bulmanıza yardımcı olmaya hazırdır.

Prefabrik Bir Evden Ne Beklemelisiniz?

 • Mimari bileşenler, binanın planları ve tasarımı
 • Evinizin yapısal bütünlüğünü sağlamak için yapısal mühendislik
 • Devlet imar izni
 • Zemin yapısı (temel dâhil değil)
 • Çatı
 • Aydınlatma armatürleri
 • Sıhhi tesisat armatürleri
 • Pencereler
 • Yan hat
 • Dolaplar ve döşeme
 • Döşeme
 • Tezgâhı
 • Aletleri

Elektrik kullanımı, aydınlatma ve güvenlik sistemlerini uzaktan yönetmek için akıllı ev otomasyon sistemi

 • Hazır temel üzerine ev montajı
 • Yükseltme ve kişiselleştirme seçenekleri vardır, ancak bunlar biraz sınırlıdır. Esasen, istediğiniz iç estetiği elde etmek için şirketin üç bitirme paketinden (cihazlar ve demirbaşlar) birini seçiyorsunuz ve işi yapmalarına izin veriyorsunuz.
 • Bazı modüler ev inşaatçıları, evinizin bitmiş görünümünün daha fazla kişiselleştirilmesini sağlayan daha çeşitli son işlem paketleri sunar, ancak kendi başınıza satın alabileceğinize göre hala oldukça sınırlıdır. Şirket bunu sunmuyorsa sadece bir Wolf cihaz paketi seçemezsiniz – cihazları bir pakette almamayı tercih etmeniz veya şirketin sunduğu cihazlardan seçim yapmanız gerekir.

Prefabrik Ev Kredisi Var mı?

Elbette gerek bankalar gerekse faizsiz finansman şirketleri şartları yerine getiren kişilere prefabrik ev kredisi veriyor.  Eğer maliyeti belirledi iseniz ve aylık ödeme yapabileceğiniz tutar belli ise; prefabrik evinize en kısa sürede kavuşabilirsiniz.  Özellikle deprem sonrası kamu bankaları  Albaraka Türk,Ziraat Bankası,Halkbankası, Emlak Bankası,Vakıflar Bankası,İller Bankası,Türkye Kalkınma Bankası gibi bankalar makul taksitlendirmeler ile prefabrik ev kredisi veriyor.

Faizsiz finansman sağlayan Bir Evim, Fuzul Evim gibi birçok şirkette prefabrik ev için peşinatsız destek veriyor.

İnternet bağlantınız ile giriş yapacağınız web sitelerinde karşılaştırmalı ödeme seçeneklerine de ulaşabilirsiniz.

Ruhsat işlemleri için her belediyede prosedür biraz farklı bu konuyu araştırmanız ve aldığınız bilgilere göre evrakları tamamlamanız gerekecektir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

thirteen − eleven =