xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Peşin Parayla Ev Almak Mantıklı Mı?

Yüksek faizler sebebiyle ev alımında kredi kullanımı düştü. Kredinin yerine peşin ve tahville alım ağırlık kazandı. Martta dövizini bozanlar peşin alımı doruğa taşıdı. Bir ölçü peşinatı olanlar ise kalanı tahville ödemeye yöneldi. Tahvilde düşük faiz, uzun vade gibi basitlikler bulunsa da dikkat edilecek hususlar da var. Peşin alımda da tehlikesiz ödeme seçim edilmeli. İşte ayrıntılar…

birevim faizsiz konut

Peşin ev almak son derece sağlıklıdır. Ancak, günümüz ekonomisinde işçi fiyatları ile ev fiyatları arasında uçurum olunca, bir ömür boyu yapılan birikimler bile bir ev etmez oluyor. Bu durumdan bankalar en iyi şekilde yararlandı ve faizli ev kredileri ile 15-20 yıl taksit yaptılar. Bu taksitlerin hemen hemen yarısı faizdir. Bu nedenle, faizli ev almak pek mantıklı değildir. Faizsiz ev almanın en iyi yolu bu işi en iyi yapan kuruluşla çalışmaktır.

Taksitle Ev Almak İçin En İyi Seçenekler

Toki ilk çıktığı zaman büyük ilgi görüyordu fakat sınırlı bir kitleye uygun taksit verdiği için geri kalanlar için çare olamıyordu. Mesela Toki, şehit yakınlarına faizsiz konut kredisi verebilmektedir.

Başka bir grup olan engellilere faizsiz konut projesi uygulamaktadır. Bütün bunlarla birlikte, toki faizsiz konut kredisi seçenekleri sunulmaktadır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar, günümüz şartlarında önemli bir seçenek olabilir ancak yine de faizsiz sözüne binaen hareket edilmemelidir. Öncelikle proje veya program tam olarak okunmalı ve anlaşılmalıdır. Faizin ne olduğu bilmemizde fayda var. Böylece, faizsiz banka kredisi terimini daha iyi anlarız.

Faizsiz Çalışan Özel Firmalar

Bazı emlakçı firmalar, yarısı peşin gerisini de senetle olmak üzere, ev satmaktadırlar. Hiç peşinatsız taksitle ev satan emlakçı firmaları da vardır. Kar payı ile çalışan özel firmalar, gün usulü ev vermektedirler. Herkes düzenli bir şekilde aylık kira yatırır gibi taksitini yatırmaktadır. Daha sonra, belirlenen tarihte yapılan çekilişle evler sahiplerini bulmaktadır. Hizmet bedeli ile çalışan kurumlar, T.C Merkez Bankası verilerine göre fiyatlandırma yapmaktadır. Senetle ev sahibi olabildiğiniz gibi, peşinatsız seçenekler de vardır. Bu seçeneklerle en iyi ve en kolay ev sahibi olma fırsatı sunulmaktadır.

Faizsiz ev almak için en iyi yöntemlerden biri olan faizsiz ev seçenekleri, faiz yükünden kurtulmanız için en iyi yöntemleri sunmaktadır. Faizsiz ev sahibi olmak isteyenler için kaçırılmayacak fırsatlardır. Kısa zamanda ev sahibi olmak için ve faiz ödememek için, faizsiz ev seçeneklerini değerlendirmek en iyi yöntem olacaktır. Ev fiyatı dışında çok büyük bir ücret talep edilmiyor. Bu ücretler, faizli sisteme göre çok daha cazip görünüyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

15 − two =