xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
16 June, 2024

Para Biriktirerek Ev Sahibi Olunur Mu?

Para biriktirerek ev sahibi olmak aslında en garanti yoldur. Ancak, bir işçinin asgari ücreti ile ev fiyatları arasında tam 120-150 kat fark vardır. Yani o işçi, asgari ücreti hiç yemeden biriktirse bile, ancak 10-12 sene sonra ev sahibi olacaktır. Bu nedenle, asgari ücretle çalışanlar için ev sahibi olmak oldukça zordur. Dar gelirli için, kira öder gibi ev sahibi olma seçeneği daha mantıklıdır.

birevim faizsiz konut

DAR GELİRLİ İÇİN HANGİ TAKSİT İMKÂNLARI DAHA İYİDİR

Dar gelirliler için, para biriktirmek belki çok zordur ama faizsiz konut kredisi nasıl alınır? sorusu, en çok sorulan sorulardandır. Faizsiz iş yapan özel kurumlar, bankaların faiz yaptırımlarına son vermektedir. Özel kurumlar, senetle ev sahibi yaparken, sadece evin ücretini ödetiyorlar. Yani ödeme yapmadığınız zaman bir ev parası ödemiyorsunuz. Ödeme yapamadığınız zaman daha mantıklı çözümler üretiyorlar. Bu kurumlar faizsiz konut projeleri ile ev sahibi olmak isteyen dar gelirlilere yardımcı olmaktadırlar.

FAİZSİZ KONUT PROJELERİ

Toki, özellikle gazilere faizsiz konut projesi çalışmalarında bulunmaktadır. Engellilere ve memurlara, çok düşük faizle, konut projeleri düzenlenmektedir. Bütün bu programlarla faizsiz konut projeleri sunmaktadır. Toki’nin faizsiz konut çalışmaları, daha çok, engelli, gaziler, emekliler ve memurlar için olmaktadır. Devlet bankalarının memurlara verdiği faizsiz seçenekleri olsa da, genel toplum için bir çözüm teşkil etmemektedir.

ÖZEL KURUMLAR

Özel kurumlar, faizsiz seçenekleri ile faizli bankalar için alternatif teşkil etmektedir. Üstelik faizsiz olması nedeni ile tercih edilmektedir. Faizsiz seçeneklerinde, kar payı, hizmet bedeli ve gün sistemi gibi sistemlerle kazanç sağlamaktadır. Yani, evinize bir ev fiyatı kadar faiz eklenmemektedir. Alınan kar payı ve hizmet bedelleri bellidir. Bu bedelleri ödediğiniz zaman, evinizin fiyatını ödemekle meşgul oluyorsunuz. Üstelik bankalarınki gibi astronomik rakamlar değildir.

Bankalar % 75’nin parasını verdiği gibi, bu verdiği krediye de iki misli faiz alabilmektedir. Her yönden bankanın karlı olduğu, evi alan ise, kiradan kurtulmadan başka bir karının olmadığı bir sistemdir. Üstelik taksitlerin aksaması halinde, taksitlere de acımasız faizler binmektedir. Bununla kalmayıp, evi de, verdiğiniz paraları da alabilmektedirler. Bu şartları kabul etmek yerine, daha mantıklı özel teşebbüs ev fırsatlarını takip etmek daha iyi olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

six + 18 =