xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Müstakil Ev Nedir?

Konut birçok şekil ve boyutlardan meydana gelebilir.  Emlak listeleri, bir konutun mimarisini tavan veya çatı hattı şeklinde veya onu basitçe Victoria tarzı diyerekten tanımlayabilir. Tanımlar ayrıca yapı tarzını diğer yapılara yakınlık açısından da gösterir. Müstakil terimi, bir mülkün tek başına durduğunu açıklamanın bir yoludur.

birevim faizsiz konut

Gayrimenkul sektörü, başka bir evle veya müstakil konut olarak bina paylaşmadan kendi arazisinde oturan tek aile evlerini farklı şekilde ifade eder. Ekli konut, diğer taraftan her iki taraftaki duvarları başka bir evle paylaşır. Banliyölerde çoğu şehirde olduğundan daha yaygın olmasına rağmen, biz Türkler apartman katları yerine elimizden geldiğince diğer aile tiplerine göre tek aileli ev sahipliğini tercih etmişizdir. Müstakil evler ve çevresinde yer alan çitler yâda duvarlar, komşular arasındaki mesafeyi, mahremiyet duygusunu korur.

Müstakil evler, sahiplerine kendinize ait daha fazla alan verebilir. Ev hissini sizlere daha çok yaşatabilir.  Günümüz koşullarında İstanbul gibi büyük şehirlerde bu tarz evlere sahip olmak her ne kadar zor olsa da hayalini kurduğunuz bir müstakil ev varsa; kimbilir belki bir gün faizsiz bir sistem ile sahip olabilirsiniz. Yeterli birikime sahip değilseniz bile her ay ayıracağınız bir taksit tutarı ile sahip olmak mümkündür.

Müstakil Ev Hangi Özelliklere Sahiptir?

Müstakil ev; bilhassa geniş aileler için ideal yaşam alanlarıdır. Müstakil evin başka hiçbir yapıyla alakası yoktur. Evinizin altında veya üstünde başka bir komşunun olmadığını söylemek gerekir. Bir başka deyişle, evin tek başına söz konusu konumda olmasıdır. Müstakil evlerin en güzel örneği hiç şüphesiz villalardır.

Müstakil evler sayesinde kendinizi her konuda avantajlı hissedersiniz. Daracık sokaklar veya beton yığını şehirlerden uzaklaşma fırsatını sizlere sunmaktadır. Gürültüden ve karmaşadan uzakta yaşama şansı bulunmaktadır. Bahçeli ve doğayla baş başa kalmanıza imkan veren bu evlerin birçok kişinin hayali olduğunu ifade etmek gerekir.

Müstakil Ev Nasıl Olmalı?

Müstakil evler sayesinde uzun süredir hayalini kurduğunuz yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz. Ancak, müstakil evlerin eksik özelliklerinin olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu noktada, her şeyden önce, müstakil evlerin çevreye zararlı nitelikler barındırmamasına önem vermelisiniz. Bilhassa güneş panellerinin olduğu müstakil evlerin tam olarak bu nitelikte olduğunu ifade edebiliriz. Yağmur suyunu kullanarak bahçelerin sulanması veya bu suların tuvalette kullanılması gibi imkanların da müstakil evlerin öne çıkan özellikleri arasında olduğunu söylemek gerekir.

Müstakil evlerin dış kısmında bolca cam kullanılmaktadır. Bu sayede, gün ışığından daha çok yararlanmak amaçlanır. Ayrıca, enerji tasarrufu yapılmaktadır. Müstakil evlerin mutfak dekorasyonu oldukça önemlidir. Oturma odasına bakan bir mutfak dekorasyonu; bu noktada ideal özellikler taşımaktadır. Şöminenin olması da güzel bir unsur olarak dikkat çekebilir. Müstakil evlerin bahçesinde mutlaka bir havuz olmalıdır. Bilhassa yaz aylarında havuz başında güzel partiler verebilir, eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Müstakil evlerin kesinlikle geniş bir bahçesi olmalıdır. Bunun yanı sıra, havalandırması müsait olan odanın spor odası yapılması tavsiye edilmektedir. Son olarak, mobilya seçimi ve diğer dekorasyon unsurlarının tamamen size kaldığını söyleyebiliriz.

Müstakil Evin Dezavantajları nelerdir?

Öncelikle villa, bahçeli ev, iki katlı gibi bir ev almaya karar verdiyseniz bütçenize, sosyal konumunuza uygun olup olmadığını değerlendirmelisiniz.

 • Kendinize ait bir alana sahip olursunuz,
 • Evcil hayvanlarınıza kimse problem çıkaramaz,
 • Bina olmadığından alt kat üst kat komşuların gürültüsü olmaz,
 • Müstakil ev sahipleri kendilerine ait bir bahçeye sahip olabilir, kendi hobilerini geliştirebilirler.

Müstakil Evin Dezavantajları Nelerdir?

Müstakil evin tüm bakım ve onarımı size aittir. Ayrıca güvenliği de size aittir.  Bir apartmana göre daha masraflı olabilir.

Bahçeli olması iyidir ancak eğer bahçe hobiniz değilse işkenceye dönüşmeden bir bahçıvan kiralamanızı öneririz.

Müstakil evler genelde 2 katlı olarak dizayn eldir buda temizlenecek daha fazla alan anlamına gelir.  Daha sessiz ve muhtemelen şehrin koşturmacasın dan uzak bir müstakil ev yaşantısı gerçekten keyiflidir.

 

birevim
Paylaş

12 Comments

 1. Seval Yıldız Reply

  Müstakil ev hayali olan birisiyim ve gerçekten günümüzde çok ciddi miktarlar ve emek gerektiren bir şey oldu müstakil ev. Bahçesi, temizliği çok ilgi istiyor ancak müstakil evim olduğunda muhtemelen “buna değer” diyeceğim 🙂

  1. admin Reply

   Merhaba Seval Hanım,
   Müstakil terimi, bir mülkün tek başına durduğunu açıklamaktadır. Müstakil evler, sahiplerine kendinize ait daha fazla alan verebildiğinden kişinin özgür hissetmesini sağlar. Günümüzde birçok kişi müstakil ev sahibi olma hayalini kurmaktadır.

  1. admin Reply

   Merhaba Bayram Bey,
   Müstakil ev hiç bir yapı ile bağlantısı olmayan anlamında kullanılan bir terimdir. Günümüzde müstakil evlerin fiyatları oldukça yüksektir.

 2. Onur Can Reply

  Müstakil evler gerçekten çok güzel, ancak onun yapımı, sonrasında bahçe bakımı vb şeyler için çok maddiyat ve tecrübe gerekiyor

 3. Asya Şimşek Reply

  Müstakil evde en büyük problem güvenlik oluyor, arsanızın etrafını duvar veya telle çevirmeniz gerekiyor.

 4. Yeşim Koç Reply

  Müstakil ev hayalim yıllardır var ve imkanım olursa çok istediğim bir şey, bahçeli bir müstakil ev herkesin hayalidir diye düşünüyorum

 5. Yaşar Yüksel Reply

  Müstakil evle büyümüş biriyim, gerçekten çok güzel bir his çocuklarımda benzer bir durumda yaşasın isterim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

two × 1 =