xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
25 September, 2020

Konut Kredi Çekerken Faiz Ne Kadar Etkili?

Bankalar her zaman konutlar için krediler sunuyor. Ama bu kredilerin artıları ne yazık ki eksilerinden az olduğundan insanlar büyük kayıplar yaşayabiliyor. Öncelikle banka kredisi almak istiyorsanız genel olarak faizsiz konut kredileri araştırması yapmalısınız. Ama söz konusu faizin ortadan kalkması ise o zaman sözleşmelere binlerce farklı madde ekleniyor ve alıcılar bu konuda nasıl bir politika izlemek zorunda olduklarını bir şekilde çözemiyor. İlk olarak bankaların kredi tekliflerini bir bir incelemelisiniz. Çünkü bu aşamada sadece kar payı adı altında faizsiz krediler sunan bankalar da vardır.

birevim-reklam

Faiz Ödemek Alıcılar İçin İşkencedir

İşkence çekmek istemiyorsanız faizlerden uzak durmalısınız. Faizsiz konut kredisi bulmak ise tecrübe gerektiren bir durumdur. Yani eğer ki piyasayı yeteri kadar biliyor, tüm firmalar ile iletişim halinde oluyorsanız o zaman kredileri bulmak da kolay oluyor. İlk olarak bankaların iki seçeneği vardır. Bu ilk seçenek sadece sigorta ve kredi masraflarını ödemenizi isteyerek sizlere sunmuş olduğu faizsiz kredilerdir. Bunun yanında bir de sizlere sunulan kar payı içeren faizsiz krediler söz konusudur. İki seçenek de az çok birbirine yakındır. Ama bankalar son yıllarda kar payı uygulamasını daha çok ön plana çıkarmaktadır. Kar payı demek sizlere verilen kredi karşılığında alınan bir miktar ücret demektir.

Konut Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak faizsiz konut kredisi veren bankalar araştırılmalıdır. Bu bankaların faizsiz kredi vermesinin ardından sizlere ne gibi bir durum sunduklarını da bilmek zorundasınız. Öncelikle vadelere odaklanmalı ve peşinat durumlarına bakmalısınız. Vadeler kısa ya da peşinatlar yüksek ise bu da karlı bir durum oluşturmaz. Bir bankadan kredi alabilmeniz için alacağınız evin en az %75’i karşılaması gerekmektedir. Bazı bankaların bu aşamada %100 peşinatsız kredi verdiğini de unutmamalısınız. Yani her şekilde bankaların kredi sistemleri birbirinden farklılık gösterebileceği için tek bir bankadan değil, tüm bankalardan konut kredisi için bilgi almanız gerekecektir. Bu şekilde en uygun kredi seçeneklerini de kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir