xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Konutta ‘Benzersiz Düşük Kredi Oranı’ Satışları Başlıyor

Korona Virüs salgını devam ederken kontrol altına alınması ve normalleşme sürecine start verilmesi ile birlikte ekonomik anlamda önemli gelişmeler yaşanıyor. Kamu bankaları tarafından başlatılan kampanya ile uygun oranlı kredi oranları ve uzun vade seçenekleri ile rahatça ev almak mümkün oluyor. Pandemi döneminde yavaşlanan konut satışları bu kampanya ile tekrar istenilen seviyeye çıkması bekleniyor.

birevim faizsiz konut

Hedef olarak 2020 yılı başında bir milyon hedef koyulan inşaat sektörünün o istenen rakama ulaşması sağlanması amaçlanıyor. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından birinci el sıfır daireler, ikinci el konut satışları için hazırlanan kampanya düşük kredi oranları, 12 ay ödemesiz ve 15 yıla kadar uzayan vade seçenekleri ile sunuluyor.

15 Yıl Vade ve ilk Bir Yıl Ödemesiz Kampanya

Kamu bankaları tarafından başlatılan kampanyada dikkat çeken en önemli detay 15 yıllık vade seçeneği ile dikkat çekiyor. Ayrıca ödemelerin kredi çekildikten sonra 1 yıl sonra başlaması da avantajlar arasında yer alıyor. Sıfır konut kredi faiz oranları aylık yüzde 0,64 olarak sunuluyor. İkinci el konut satışları için sunulan kredi oranıysa 0,74 olarak dikkat çekiyor.

Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 55’lik bir yaşandığını söyleyen sektör temsilcileri bu kampanya ile tekrar hedefe odaklanacaklarını ve aylık olarak yüz bin satış rakamlarına ulaşacaklarını umut ediyorlar.

Kampanya Sıfır Daire Satışlarında Artışa Neden Olacak

Yüksek fiyatlar, yüksek kredi oranları ve pandemi dönemi nedeniyle insanların ikinci el dairelere yöneldiği görüldüğünü söyleyen temsilciler. Bu kampanya ile sıfır daireler için daha cazip ödeme koşulları nedeniyle özellikle üç büyük şehirde 750 bin TL’ye kadar olan evlere büyük bir talebin olacağını aktarıyorlar.

NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. İnşaat sektörün canlanmasına yardımcı olan kredi indiriminin aynı zamanda sektörle bağlantılı olan 200’ün üstünde alt sektörde de hareketlenmeye neden olacağına vurgu yapıyor. 4 yıldır fiyatların ortalama olarak devam ettiğini ve bu sayede talebin artmasını sağlanacağı aktarılıyor.

Her Gelir Grubuna Uygun Kredi İmkanları Sunuluyor

Sektörde faaliyet gösteren önemli şirketlerin yöneticileri bu konuyla ilgili görüşlerini aktardı. Sektörde ki maliyetin 2015 yılına göre %106 artış gösterirken, aynı dönemde fiyatlarda %59’luk bir yükseliş yaşandığına vurgu yapıyorlar. Bu teşvikler ile birlikte gene aylık 100 bin adet satış rakamlarına ulaşılacağı da özellikle ekleniyor.

İnsanların virüs nedeniyle taleplerinin değiştiğini ve bekleme moduna geçtiklerini söyleniyor. Ancak ev ihtiyacının ülkemizde çok fazla olduğunu, kiracılık oranının %70 seviyelerde seyrettiği söyleniyor. Özellikle de alt ve orta gelir grubuna dahil insanların uygun kredi faizleri ve 180 aya kadar vade seçeneklerini değerlendirerek bu dönemde ciddi olarak ev almayı tekrar düşüneceklerini söylemek daha doğru bir yorum olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fifteen + 14 =