xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Konut Sahibi Olabilmek İçin

Günümüzde pek çok insan konut sahibi olmak istemektedir. Ama bu isteğine engel olan bir takım maddi ya da manevi sebepler olmaktadır. Yeterli ve sabit bir gelirinin olmaması ya da peşinatının olmaması gibi durumların ev sahibi olmaya engel olduğu hastalık gibi sebepler de insanları kirada yaşamaya mecbur bırakmaktadır. Son zamanlarda konut projelerinin artması nedeniyle insanların konut sahibi olabilmeleri için pek çok yöntemde artmıştır. Bu gibi durumlarda ilk akla gelen yöntem bankalardan kredi almaktır. Günümüz şartlarında faiz oranlarını yüksek bulan insanlar faizsiz konut kredisi kullanmak istemektedirler. Konut kredisi veren bankaların belli başlı şartları da bulunmaktadır. Faizsiz konut kredisi veren bankalar elbette vardır. Bu konuda ilk akla gelen soru bu konut kredisi nasıl alınır olmaktadır.

birevim faizsiz konut

– Faizsiz konut kredisi nasıl alınır?
Faiz, çekilen konut kredisi üzerinde uygulanmamaktadır. Bu konuda çalışan belli başlı bankalar bulunmaktadır. Sıfır faiz olduğunu söylemek doğru olacaktır. Özellikle devletin maddi durumu iyi olmayan insanlar için yapmış olduğu toplu konut projeleri sayesinde toki faizsiz konut kredisi kullanmak mümkün olmaktadır. Şehit yakınları da bu kredilerden yararlanabilmektedir. SGK ‘ ya başvuruda bulunarak dilekçe vermeleri yeterli olacaktır. Şehit yakınlarına faizsiz konut kredisi verilerek kolayca ev sahibi olmaları sağlanmaktadır. Daha önce bankalardan kredi kullanmış olmanız faizsiz kredi kullanmanız için engel değildir.

– Faizsiz konut kredisinden kimler yararlanabilir?
Şehit aileleri, malülleri ile dul ve yetimleri yararlanabilmektedir.

– Faizsiz konut kredisi için gerekli belgeler
Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, gelir belgesi ve maaş bordrosu, konuta ait tapu ve mülkiyet belgeleri, başvuru formlar ve şubeden istenecek diğer gerekli evraklar konut kredisi alımlarında gerekli olmaktadır.

Ayrıca piyasada pek çok işletme faiz kullanmadan ev sahibi yapabilmek adına alternatifler sunmaktadır. Çeşitli isimler altında toplanan bu işletmelerde noter huzurunda yapılan sıra tespiti ile ev sahibi olma imkânı sunulmaktadır. Faiz, vade farkı ve ek maliyetler gibi durumlara maruz kalmadan kira öder gibi ev alabilmek mümkün olmaktadır. İster peşinat vererek isterseniz de peşinat vermeden sıranız geldiğinde ev sahibi olabilirsiniz. Bu tarz kuruluşların kendine özgü tarzları ve yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde faiz uygulanmadan ev sahibi yapmaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

sixteen − fifteen =