xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Konut Kredisi Yapılandıran Refinansman Bankaları

Bankaların ve faizsiz finansman şirketlerinin sizin için uygun sabit veya değişken konut kredileri var. Bununla birlikte, bir ipoteğe yıllarca faiz ödemenin sonucuna dikkat çekmek, genellikle yararlı olabilecek bir genel kuraldır. Ödünç almak sadece net emlak fiyatı ile ilgili değildir; anapara ve faiz kredinin toplam maliyeti hakkındadır. Ancak ödünç aldığınız şeyin iki katı ödeyip ödemeyeceğiniz, faiz oranına ve ne kadar sürede geri ödemeniz gerektiğine bağlıdır.

birevim faizsiz konut

Konut kredinizi nasıl yapılandıracağınıza karar vermeden önce, mevcut kredi türleri ve sabit ve değişken oranlar hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var.  Ev kredinizi nasıl yapılandıracağınız, gelir akışı ve gelecek planları gibi bir dizi kişisel faktöre bağlı olacaktır. Ev kredinizi doğru bir şekilde yapılandırmanız, binlerce dolarlık faizden tasarruf etmenizi ve ev kredinizi yıllarca kısaltmanızı sağlayabilir! Kredi kullanırken ideal olarak en iyi fiyatı almak ve mümkün olan en kısa sürede ödeme yapmak size en iyi sonucu verecektir.

Bankalarda Refinansman Nedir?

Bazen kredi ödemesi yaparken faiz oranları düşer yâda tekrar kredi kullanmanız gerektiğinden kullanılmış bir kredinin daha avantajlı olarak kapatılarak yeni bir kredi kullanılmasına Refinansman ismi verilir. Refinansman, kullanılmış bir kredinin daha avantajlı faiz oranlarına sahip bir başka kredi ile kapatılması durumuna verilen isimdir. Bu şekilde önceki kredisini kapatmış ve diğer bankaya daha düşük bir faiz ile borçlanmış olur.

Kredi Sabit Faiz Oranları

Genel olarak, bir seferde 6 aydan 15 yıla kadar olan dönemler boyunca ipoteğinizdeki faiz oranını sabitlemeyi seçebilirsiniz. Bazı bankalar da ayrıca vadeler daha da uzun olabilir.  Sabit kredi faiz oranlarını faydalarına gelirsek; Ödemelerinizin dönem için ne olacağını bilmeniz gelir gider dengenizi sağlamanıza yardımcı olur.

Kredi Değişken Faiz Oranları

Ekonomi değiştikçe faiz oranınızın yükselip düşebileceği anlamına gelir. Değişken oranlar her iki yönde de hareket edebilir ve bu da faiz maliyetlerinin artmasına veya azalmasına neden olabilir. İstediğiniz zaman değişken faiz oranından sabit bir orana da geçebilirsiniz. Peşinatınız yüksek ise taksitlerinizin çabuk bitmesi için bu sistemi tercih edebilirsiniz.

Refinansman Yapan Bankalar Hangileridir?

Konut kredinizi düşük faiz oranları ile yeniden yapılandırabilirsiniz.  2020 yılında 180 ay vade ile tekrar Refinansman yani yapılandırabilirsiniz.  Masraflar ise 1000 tük lirasının altında kalmaktadır.  Yeniden taksitlendirme için en çok tercih edilen banka listesini aşağıda sizlere sunuyoruz.

Vakıfbank 60 ay vadeli kredi yapılandırma seçeneği sunuyor. Refinansman konusunda ilk sırada yer alan Vakıfbank’ı sırası ile Ziraat ve Halkbank’ası takip ediyor.  Başka bankalarda krediniz bulunsa dahi bankalara başvurarak yapılandırma yapma şansınız bulunuyor.

Ziraat Bankası bu ay itibarı ile konut kredisini yapılandırmak isteyenler için 180 ay vadeye kadar aylık %0,94 faiz uygulamaktadır.  120 ay ile 180 ay arasındaki ödeme listeniz oluşur.

Gelelim Halkbank’asının Refinansman politikasına; Banka yapılandırma masrafı olarak %2 bir işlem ücreti alıyor. Örneğin;  150.000 TL için sadece 1.500 TL masraf kalemi düşünebilirsiniz.  Ayrıca Halkbank 180 ay vadelerin hepsine aylık %0.94 faiz oranı veriyor.

Refinansman birçok açıdan avantajlıdır.  Daha detaylı bilgi için bu üç bankadan birini tercih edebilirsiniz.  Kamu bankalarını tercih etmiyorsanız özel bankalardan da destek alabilirsiniz.  Ancak şuan için en uygun fazi oranları kamu bankalarında bulunuyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

three × three =