xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Konut Kredisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankaların sunduğu konut kredisi alternatiflerini değerlendirin

birevim faizsiz konut

Konut kredisi kullanarak taksitle ev almak istediğinizde ilk yapmanız gereken hangi bankanın daha avantajlı olduğunu belirlemek olmalıdır.

Konut kredisi başvurusunda bulunmadan önce bankaların kredi tekliflerini karşılaştırarak karar vermelisiniz. Örneğin 100 bin TL 10 yıl vade için toplam kredi maliyetinde en düşük ve en yüksek konut kredisi teklifi arasında ortalama %15’lik (yaklaşık 23 bin TL) bir fark bulunuyor.

Faizsiz konut kredisi almak ne yazık ki mümkün değil. Ancak şartları en uygun olan bankayı seçmek elinizde. Karşılaştırma yaparken yalnızca faiz oranlarını değil, kredi için öngörülen tüm masrafları dikkate alarak “kredi maliyet oranı” üzerinden yapmanız daha doğru sonuç verecektir.

Bütçenizi Doğrultusunda Ödeme Planı Belirleyin

Kredi taksit tutarınızı aylık gelirinizi göz önünde bulundurarak belirlemeniz ödemelerinizin aksamaması noktasında en önemli etkenlerdendir. Ödeme planı genel olarak aylık sabit ödemeli olarak seçilse de aslında artan, azalan ve belirli şartlar ile tamamen kişiye özel olarak da bankaların çoğunluğu tarafından oluşturulabiliyor.

Talep edilen masrafların detaylarını inceleyin

Kullanılmak istenen kredinin binde 5’i oranında dosya masrafı talep edilebiliyor. Ancak üçüncü kişi ve kurumlara bankalar tarafından ödenen ekspertiz, ipotek ve sigorta masrafı gibi masraflar, dosya masrafı içerisine yasal olarak katılmıyor. Bu nedenle özellikle sigorta masrafları bazı bankalarda yüksek çıkabiliyor. Tüm masrafları incelemek lehinize olacaktır.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

12 − one =