xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Konut Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kredide süre tamamı ile müşteriye göre bireysel olarak farklılık göstermektedir. Risk profili en az olan müşteri için işlemler çok kısa sürede sonuçlandırılmaktadır. Müşteri profilinin sağlamlığı, ödeme kabiliyeti, güven vermesi, yüksek sicili başlıca etkenlerdir.

birevim faizsiz konut

Kredilerde Temel Kanı Nedir?

Kredilerin genel mantığında her zaman şu husus; geçerli kavramdır. Banka her zaman vereceği paranın sağlıklı ve en az riskle geri dönüşümünü düşünür. Alacak mantığında temel ilke bu kavrama dayandığından profil ne kadar güven verici ve sağlamsa kredi de o kadar erken çıkacaktır. Bir kaç gün bize uzun denebilir, bankalar bütün işlemleri hızlandırırsa bir kaça saatte sonuçlandırılması da mümkündür. Bu noktada önemli olan konut kredisi talep eden müşterinin kredi için ne oranda risk teşkil ettiği yani ödeme gücü noktasında oluşmaktadır.

Talep işleme alındıktan ve ön onay aşamasını geçtikten sonra asıl inceleme, analiz bu noktada vuku bulacaktır. Konut kredisi ne zaman sonuçlanır gibi kelimeler herkes için farklılık arz etmekte ve bana ile müşteri arasındaki güven ödemedeki sağlamlık öncelik taşımaktadır.

Bu noktada müşterinin kullandığı krediyi nasıl geri ödeyeceği, kullanıcı kaynaklı riskler, geçmiş ödeme karnesi ve maddi durumu, ve de alınan teminatların yeterlilik kıstası gibi durumlar ivedilikle değerlendirilmektedir.

Expertiz Safhası

Bankaca; sonraki safha alınacak binanın tam rayiç bedelinin tespiti amacı ile anlaşmalı expertizlere müracaatla devam eder. Randevu ile çalışan bu experler bir kaç gün içerisinde alınacak binaya giderek şu huşuları da baz alarak binanın değerini belirlerler.

Bu hususlar binanın lokasyonu, yaşı, imar durumu, ulaşım ve fiziki durum ve de alt yapısı ve de gayrimenkulde ipotek olup olmadığının tespiti gibi durumları değerlendirerek tutacağı raporu bankaya ulaştırmaktadır.

Rapor bankaya ulaştıktan ve değer tespitinden sonra aynı gün içerisinde müşteri sözleşme için şubeye davet edilmekte ve binanın azami yüzde 80inekadar kredi kullandırılmaktadır. Bina kredi borcunun bitimine kadar ipotek edilmekte ve teminat olarak alınmaktadır. Bu borç olduğu sürece bu konutun herhangi bir şekilde el değiştirmemesi de alınan bu önlemle böylece engellenir. Bankalar anlaşmalı olduğu firma y ve de avukatları ile tapu sürecini başlatmaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

3 + 5 =