xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Konut Kredi Faizlerinde Son Durum Ne Oldu?

Ülkelerin ekonomik durumları dünya genelinde devam eden salgın yüzünden değişim göstermektedir. Üstelik salgın insanların günlük yaşamlarını etkileyen kararlar almasına da mâni olmaktadır. Fakat bireylerin yenileşme çerçevesinde bu duruma alışmaları ve ona göre hareket etmeleri gerekmektedir. Bankalar da bu neden yüzünden kredi çekmek zorunda olup karar aşamasına gelemeyen bireyleri için faiz indirimine gitmiştir. Pek çok kredi türünde geçmiş zamana kıyasla daha minimal seviyede faiz talep edildiği görülmektedir. Konut kredi faizleri de gelen talepler ile birlikte indirimlere konu olmuştur. Bu sayede siz de sıfır konutlar için de diğer tür konutlar için de geçerli olan yeni faiz oranları üzerinden toplu paralarınızı temin edebileceksiniz.

birevim faizsiz konut

Konut Kredi Faizleri

Konut kredi faiz indirimine gidilmesinden sonra bankalarda bir yoğunluk meydana geldiğinin altı çizilmektedir. Bu çerçevede emlak piyasasında virüs nedeni ile ortaya çıkan durgunluk da geride kalmıştır. Üstelik hem bankalar hem de emlakçılar normalleşme süreci çerçevesinde sağlık konusunda maksimum derecede önlem almışlardır. Ofislerin ve bankaların büyüklüklerine göre birey kabul edilmesinden dezenfektan çalışmalarına kadar tüm içerikler bakanlık önerileri çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Konut kredi faizlerinde son durum böylelikle daha geniş bir kesim tarafından takip edilir hale gelmiştir. Çünkü insanlar sağlıklarını garantiye almadan hareket etmek istememektedir. Bankaların büyük bir kısmının faiz oranlarında indirime gittiğinin haberi de geçtiğimiz günlerde kesinleşmiştir.

Konut Kredi Faizlerinde Son Durumlar

Resmi olarak açıklanan yeni konut kredi faiz oranlarında en çok tercih edilen bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Banka, genel konut kredileri için 0,94 oranında kredi faizi talep etmektedir. Fakat konutlarını sıfır olarak temin etmek isteyen katılımcılar 0,79 oranlarındaki konut kredilerinden de istifade edebilmektedir. Halbank ve Vakıfbank da konut kredilerinde faiz oranlarını 0’ın altına düşüren bankalar arasında kendilerini göstermektedir. İki bankada da 0,94 faiz oranlarından konut kredisi temin edilebilmektedir. Bankaların konut kredi faiz oranlarında diğer rakamlar ise 0,99 ile 1,28 arasında değişim göstermektedir. Akbank 0,99 oranında Garanti Bankası 1,09 oranında faizle konut kredisi vermektedir.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Pınar Kaplan Reply

    Faizleri tekrar yükselttiler ancak kışa doğru satışlar azalınca tekrar düşürecekler bence

  2. Yılmaz Yüksel Reply

    Konut kredilerinde faizler tekrar yükseldi şu sıralar, tekrar düşmesini bekleyeceğim bende

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

sixteen − 3 =