xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
16 June, 2024

Konut Birikim Hesabı Açan Bankalar Listesi

Konut birikim hesabı açan bankalar listesi kapsamında dilediğiniz gibi seçim yaparak konut sahibi olmayı sizin için daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Konut birikim hesabı aynı zamanda devletin konut katkı sistemi olarak da bilinmektedir. Konut katkı sisteminden istifade edebilmek için başvuru sistemi açık olan firmalara şu koşullar ile müracaat etmek gerekmektedir.

birevim faizsiz konut

  • Kişilerin bu programa dahil olması için 18 yaşından büyük olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Yabancı uyruklu kişilerin sistemden faydalanmasına imkan verilmemektedir.
  • Kişilerin devlet desteği alması için konutlarının olmaması gerekir. Bu noktada asıl amaç konut sahibi olmayan kişileri desteklemek olduğu için konut sahibi olan kişilerin ayrıca bir devlet desteği almasına imkan tanınmıyor.
  • Konut destek sistemindeki devlet desteğinden istifade edebilmek için kişilerin bu programda en az 3 sene aktif olması gerekmektedir. 3 seneden az bulunan kişilerin sistemden destek almasına imkan verilmeyecektir.

Faizsiz ev satın almak isteyen kişiler için devlet tarafından sunulan bu destek harika bir fırsat geliştirmektedir. Konut desteği tüm konut kredisi ihtiyacını tamamlamasa dahi en azından uzun vadede nakit ödemeniz gereken tutarı karşılayacak bir fırsat vermektedir.

Devlet destekli sistemi tercih etmek istemeyen kişiler için özel firmaların tasarruf ve finansman programlarına katılım sağlamasına da imkan verilmektedir. Özel firmaların denetimlerine son senelerde hız verilmiştir. Bu şekilde katılımcılar ile firmaların birbirlerine karşı hak ve sorumlulukları daha açık şekilde ifade edilmiştir.

Koşullar Nelerdir?

Faizsiz ev satın almak isteyen kişilerin devlet desteği alabilmesi için tüm hisseleri kendi adlarına kayıtlı bir konut sahibi olmaları gerekiyor. Bu aşamada ortaklaşa ya da kat irtifakı olan evlere sahip olması bir engel teşkil etmemektedir. Sunulan bu devlet desteğinin asıl amacı kişilerin memnun edilmesidir.

Faizsiz ev satın alırken kişilerin sorunsuz bir biçimde devlet desteği ile peşinatı destekleme imkanları da olacaktır. Peşinat destekleme aşamasında sorun yaşanmaması için ek ödemeler de yapılmaktadır. Devlet desteği programlarını yakından takip ederek bu konu hakkında en temel avantajlardan ilk olarak siz istifade edeceksiniz!

Ne Kadar Ödeme Yapmak Gerekir?

Kişilerin konut destek ve tasarruf sisteminden faydalanırken aylık ödemeleri gereken tutar kendi bütçelerine göre belirlenecektir. Aylık olarak ödediğiniz tutar ne derece yüksek olursa alınacak olan nakit devlet desteği de o kadar üst noktada olacaktır. Kişilerin devlet destek programlarında aylık en az 250 liralık bir yatırım yapmalarına imkan verilmektedir. Bu tutarın altında birikim yapılmasına müsaade edilmemektedir. Yatırılması gereken en yüksek tutar ise 2500 TL olarak belirlenmiştir.

Ödeme yapılacak olan süreçlerde dileyen kişilerin aylık dileyen kişilerin de 3 aylık biçimde ödemelerini tamamlamalarına imkan verilmektedir. Ödeme aşamasında sorun yaşamamak adına kişilerin aralıklı ödeme sistemini daha sık tercih ettiği de görülmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

8 − seven =