xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Kira Kontratı Örneği 2019

İnsanların yaptıkları ticari faaliyetlerden birisi de taşınmaz veya taşınır mallarını kiralamalarıdır. Bu sayede mal sahibi gelir elde etmeyi başarırken, malı kiralayan insanda ihtiyacını o malı satın almadan gidermeyi başarmaktadır. Tabi bu durum esnasında bir sıkıntı yaşanmaması için kiracı ve kiraya veren arasında bir sözleşmeye imza atılması gerekmektedir. Eğer bu sözleşmeye imza atılmazsa ilerleyen bir zamanda bu büyük bir sorun teşkil edebilir. Kira kontratı örneği ile sizde imza atacağınız sözleşmenin içerisinde ne gibi detaylar olduğunu rahatça görebilirsiniz. Bu noktaya dikkat ederek hareket ederseniz kiracınız ile ya da ev sahibiniz ile aranızda bir sorun olduğunda kendinizi koruma altına almış olursunuz.

birevim faizsiz konut

Kira Kontratı İçinde Yer Alan Maddeler

Kiraya vereceğiniz malın güvenliğini sağlamak ya da kiralayacağınız eşyanın üzerinde olabilecek bir sorunun önceden tespit edilerek kendinizi kanun karşısında güvence altına almak için bu kontrata imza atmanız gerekiyor. Bu kontratlar isterseniz noter huzurunda onaylatılabilir. Ancak bu genelde tercih edilmeyen bir uygulamadır. Büyük kira kontratlarında bu durumun yapılması tavsiye edilmektedir. Kira kontratı imzalamayı tercih edecekler aşağıda ki maddelere mutlaka dikkat etmelidir.

  • Kontratın altında kiracı ile kiralayan kişinin isim bilgileri ve açık adresleri bulunmalıdır.
  • Kiralanacak taşınmazın kira süresi, açık adresi ve başlangıç ve bitiş tarihi yazılmalıdır.
  • Kira süresi boyunca ne kadar kira bedeli verileceği ve artış oranı sözleşmeye yazılmalıdır.
  • Eğer anlaşmada depozito varsa bu detayda kontratın içerisinde mutlaka yer almalıdır.
  • Taşınmazın içerisinde yer alan demirbaşlar varsa bunlar detaylı bir şekilde sözleşmenin içerisinde yer almalıdır. Boyalı olup olmadığı ve diğer hususlar da sözleşmede belirtilmelidir.

Kira kontratı 2019 yılında imza atacaklar bu örneği bir kırtasiyeden alarak kendi sözleşmelerine imza atabilirler. Bunun amacı hem mal sahibini hem de kiracıyı korumaktır. Bakıldığında sadece ev sahibi için bundan bahsediliyor olsa da yeri geldiğinde kiracı içinde önemli bir hizmet vermektedir. Sizde isterseniz sadece kontra imza atabilir isterseniz de imza attıktan sonra bunu noter huzurunda onaylatarak malınızı güvence altına alarak rahatça hareket edebilirsiniz.

Kira Konratı İçin Tıklayınız.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

three × three =