xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

İşyeri Açma Kredisi (Sermayesiz Devlet Destekli İş Kurun)

İşyeri açmak istiyor ancak yeterli sermayeniz olmadığı için bunu yapamıyorsanız devlet destekli sunulan işyeri açma kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Sunulan bu krediler KOSGEB tarafından belirli şartları yerine getiren herkese veriliyor.

birevim faizsiz konut

Sizlerde bu kredilerden yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken doğru adımları atmak olacaktır. KOSGEB’in yanı sıra birçok kamu ve özel banka tarafından sunulan finansal paketlerden de yararlanabilirsiniz. Alacağınız bu destek işyerinizi daha rahat açmanıza ve taleplere daha rahat bir şekilde karşılık vermenize olanak sağlayacağı açısından önemli olacaktır.

İşyeri Açma Kredisi Başvuru Şartları

İşyeri açma kredisi başvuru yapmak için önce vergi levhası almanız gerekmiyor. Bundan önce bazı şartları sağlamalı ve doğru adımları atmanız isteniyor. Öncelikle KOSGEB tarafından kadın ve erkeklere farklı oranlarda sunulan 60 bin TL ve 370 bin TL’yi bulan hibe ve kredilerden yararlanmak için sizin işyerinizin NACE koduna bakmanız gerekiyor.

Desteklenen sektörler adı altında bakılan bu kod sayesinde iş yeriniz için kredi alabileceğiniz netleştirmiş olacaksınız. KOSGEB girişimlere sadece kredi değil aynı zamanda hibe desteği de vermektedir. Tüm bunlardan yararlanmak için KOSGEB kaydı yaptırmanız gerekiyor.

 • Hangi programa kayıt olacağınızı belirlemelisiniz. 60 bin TL geleneksel girişimci, 370 bin TL ileri düzey girişimci başvurusu,
 • Girişimciler için özel kurslar veriliyor ve bu kurslar uzaktan eğitim üzerinden yapılıyor
 • Bir sektör tercih etmeli ve desteklenip, desteklenmediği noktasında araştırma yapmalısınız.
 • Tüm eğitim süreci bittikten sonra iş planı hazırlayarak başvuru yapmanız gerekiyor.
 • İşyeri açılış işlemleri sırasında sisteme kaydınızı yaptırmalısınız.
 • Tüm kayıtlar yaptıktan sonra KOSGEB’in sunduğu e-hizmet bölümü üzerinden kuruma başvuru yapmanız gerekiyor.

İşyeri Açma Kredisi Başvuru Noktaları

İşyeri açma kredisinde ilk akla gelen yer KOSGEB olsa da bunun yanında birçok banka farklı kredi oranlarıyla bunu sunuyor. Ülkemizde sıfır faizli iş yeri açma kredisini Halkbank sunmaktadır. İşyeri açmak için özel finansman sağlayan bankaların listesi şu şekildedir.

 • Denizbank
 • Albaraka Türk
 • Şekerbank
 • QNB Finansbank
 • İş Bankası
 • TEB
 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Vakıflar Bankası

Bu bankalar talep edenlere farklı miktarlar arasında değişen iş yeri açma kredileri sunuyor. Tabi bu krediden faydalanmak için bankaların özel olarak desteklediği sektörlerin birisinde iş yeri açmanız şartlı koyuluyor. Bu nedenle başvuru yapmadan önce başvuru yapacağınız bankanın sağladığı kredileri iyice araştırmanız gerekiyor.

İşyeri Açma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşyeri açma kredisi için KOSGEB başvurusu yapacaksanız yukarıda anlattığımız adımları izlemelisiniz. Kurum krediyi çok detaylı bir incelemenin ardından veriyor. O nedenle bunlara özen göstermelisiniz. Aksi taktirde bu kredi desteğinden yararlanmanız mümkün olmayabilir.

Bankalar içinde aynı durum geçerlidir. Kolayca başvuru yapmak mümkün olsa da inceleme uzun sürebilmektedir. Sizin de yapmanız gereken bu incelemeden geçecek bir başvuru formu hazırlamak olacaktır.

birevim
Paylaş

20 Comments

  1. admin Reply

   Merhaba Hasan Bey,
   Devlet destekli işyeri açma kredisi almak için Kosgeb eğitimlerine katılmamız koşullar arasındadır.

 1. Ahmet Aktaş Reply

  Önceden işyeri açma destek kredisi alabilmek için kosgeb eğitimlerini başarıyla geçmemiz gerekiyordu, halen aynı kural geçerli mi?

  1. admin Reply

   Merhaba Şeyma Hanım,
   Bankalardan da kredi almak mümkün ancak yazımızda bahsedilen Kosgeb’in kredisidir.

 2. Enes Güler Reply

  İş yeri açma kredisi yeni iş kurmak isteyenlere büyük fırsat ancak ekonominin çok riskli olduğu bir dönemdeyiz, iş yeri açmadan yine de bir düşünün 🙂

 3. Ömer Demir Reply

  Bu tarz kosgeb destekli iş yeri açma kredilerinde, önce iş yerinizi açıyorsunuz ve faturaları ibraz ettikten 3-6 ay sonra geri alıyorsunuz diye biliyorum doğru mu?

 4. Metin Avcı Reply

  İş yeri açma kredisi için özel bir şart var mı yoksa bende iş yeri açmak istiyorum destek alabilir miyim?

  1. admin Reply

   Merhaba Metin Bey,
   Kosgeb aracılığı ile sağlanan iş yeri açma kredisi için birden çok kriter bulunmaktadır. Ancak bu kriterleri sağlayanlara bu destek sağlanmaktadır.

  1. admin Reply

   Merhaba Hakan Bey,
   Bununla ilgili dönemsel olarak Kosgeb programlar düzenlemektedir. Bu destekten faydalanmak için bu programlara katılmalısınız.

 5. Tuğba Güler Reply

  İşyeri açma desteği almak güzel ancak bu desteği dengeli kullanabilmek çok önemli yoksa iş batabiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

5 + twelve =