xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
25 September, 2020

Faizsiz Sistemlerin Amacı Nedir?

Faizsiz sistemlerin genel olarak amacı sizlerin daha avantajlı şartlarda ev sahibi olmanızdır. Özellik 1970’li yıllarda petrol fiyatlarının artışı ile var olan faizsiz sistemler talebe istinaden daha fazla gelişmiştir.  Ve banka kredileri yerine;  insanlar faizsiz bankacılık ve faizsiz tasarruf sistemlerine yönelmişlerdir.

birevim-reklam

Faizsiz sistemler vasıtası ile bireysel açıdan tasarruf etme ve ticareti şirketler içinse kar-zarar indeksine göre değerlendirilmektedir. Faizcilik sistemi İslam dininde haram kabul edildiğinden faizsiz bankacılık ve mülk edindirme sitemleri geliştirilmiştir.

Kısaca faizsiz sistemlerin amacı vade farkı, faiz gibi alacağınız mülkün fiyatının üstünde bir bedel ödemenizin önüne geçmektir.

Faizsiz Sistemlerin Avantajları Nelerdir?

  • En önemli avantajı ile başlayalım; Özelikle orta gelir ve düşük gelir gurubunda yer alan kesimin toplumdaki belirli bir kesimi faiz gelirinden muaf tutarak, kişilerin yine de ekonomik dinamikler içinde yer almasını sağlamaktır.
  • Ülke ekonomisine katkısı vardır. Çünkü yastık altı para ve altın sisteme ancak faizsiz sistemler ile katılabilmektedir. Buda paranın ekonomi içinde dolaşmasına olanak sağlamaktadır.

Faizsiz sistemler kullanılarak mali sektör ve klasik bankalara gitmeyen bu tür ekonomi dışı paralar faizsiz sistem avantajı ile yatırıma dönüşmekte ve ekonomiye katkı sağlamaktadır. Faizsiz sistemlerin temel kurulma amacı yaklaşık bu sebeplerden ötürüdür.

Bununla birlikte fon sayesinde orta vadede veya uzun bir zaman sürecinde yatırım sağlanarak bu yolla hem bireysel anlamda hem de ülke ekonomisi açısından büyük ölçüde olumlu katkılar gündeme getirilmektedir. Katılım bankacılığının öncülüğünde faizsiz mülk ve araba edindirme şirketlerinin birbirinden özel fırsatlar sunması, avantajları her geçen gün ikiye katlamaktadır.

Özetlememiz gerekirse;

  • Devlet denetiminde güvenli faizsiz sistemlerin amacı düşük ve orta gelir düzeyine sahip kişileri faizsiz ve vade farksız hatta peşinatsız mülk sahibi yapmaktır.
  • Bir diğer amacı yastık altı paraların ekonomiye katılmasıdır.

Sürekli artış gösteren faiz sistemlerine alternatif özellikle dinsel bir hayat yaşayan kişiler için de faizsiz sistemler en uygun seçenektir.  Alacağınız mülke ederinin dışında ekstra bir rakam ödemeden sahip olacağınız avantaj her geçen gün sistemin referans noktalarını da artırmaktadır.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir