xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Faizsiz Sistemler Nasıl Çalışır?

Faizsiz çalışan bir ekonomik sistem mümkün müdür? Faizsiz sistemler nasıl çalışır? Bu yazımızda size işte tam da bu konu hakkında; Faizsiz sistemler ve çalışma politikaları hakkında bilgiler vereceğiz.

birevim faizsiz konut

Faizsiz bir modelde reel ekonomi işlevsellik kazandığı için işsizlik, yoksulluk, kaynak kullanımı problemleri daha kolay çözülüyor. Özellikle her geçen gün artan banka faizleri maalesef ev, araba yâda ihtiyaç kredisi kullanma konusunda kişilerde soru işaretlerine yol açıyor.

Ve günümüzde birçok kişi artık faizsiz sistemleri tercih etmeye başladı. İsteyen herkesi ev ve otomobil sahibi yapan sistemlerin yaygınlaşması ile de devlet kontrolleri sıklaştı.  Faiz ve kredi dezavantajını bertaraf ederek hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Faizsiz sistem çalışma politikaları nelerdir? 

En sade dille anlatmamız gerekirse; Anadolu topraklarında yıllar önce keşfedilen ve uygulanan imece yönteminin günümüz toplumlarına uyarlandığı bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

Günümüzde azalmış olsa da hala Anadolu’da köylerde görebileceğiniz imece usulü yardımlaşma organizasyonunda;  Köyde tarla sürmek, ekin biçmek, harman kaldırmak gibi toplu olarak yapıldığında daha hızlı sonuçlanacak işler için aynı köyde yer alan kişilere birbirleri ile yardımlaşmalarıdır. İş yardımlaşma ile çabuk biteceği için birlikte hareket etmenin getirdiği avantajlara sahip olunabiliniyor. Örneğin tarla hep birlikte sürülüp ekildiğinde daha hızlı ürün alma şansınız olacaktır. Karşılıklı yardımlaşma sisteminin günümüz modern dünyasında birkaç küçük değişiklik dışında aynı şekilde uygulanabildiğini söyleyebiliriz.

Siz ev, araba yâda farklı bir ihtiyacınız ile ilgili bu faizsiz yatırım şirketlerine ulaştığınızda;  aynı ihtiyaca sahip ve sizinle aşağı yukarı aynı taksit tutarını ödeyebilecek kişiler ile aynı grupta eşleştirilirsiniz.  Ardından noter huzurunda yapılan çekiliş ile kaçıncı sıradan ev, araba yâda ihtiyacınız ne ise onu teslim alacağınız belli olur.

Peşin ödeme yapabilirseniz yâda ara ödeme gibi bir avantajınız varsa ilgili faizsiz sitem tarafından değerlendirilir.

Sizin ihtiyacınıza göre;  faizsiz hizmet veren şirketlerin çalışma sistemleri şekilleniyor. Sizin finansal durumunuza göre seçenekler sunuluyor. İşte bu seçeneklerden bazılarına aşağıda yer veriyoruz.

Peşinatlı Erken Teslim Seçeneği

Eğer peşinat öderseniz almak istediğiz ev araba yâda başka bir şey fark etmez daha erken teslim alabilirsiniz.

Vade Ortası Teslimat Seçeneği

Bu seçenek ile taksitleriniz sabit şekilde belirlenerek ödemeler bu şekilde devam ediyor. Teslimat satın alacağınız şeyin yarısını ödediğinizde sağlanıyor.

Çekilişli Teslim Seçeneği

Noter huzurunda yapılan çekilişler ile sıranız belirleniyor. İster peşinatlı ister peşinatsız tercih edebilirsiniz. Taksitler teslimata kadar sabit olup teslimat sonrası artabiliyor.

Artan Taksitli Çekilişli Teslim Seçeneği

180 aya kadar vade seçenekleri sunulan sistemde taksitler her yıl tekrar düzenleniyor. Faizsiz sistemler sayesinde ev, otomobil, bina, arsa, iş yeri vb. her tür ihtiyacınıza kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

7 + 19 =