xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Faizsiz Nasıl Ev Alabilirim?

Günümüzde yapmış olduğumuz birikimler ile ev almak imkânsız hale geldi. Konut kiralarının çok yüksek olduğu bu dönemde birikim yapmak olanaksızlaştı. Bu durum ev almak isteyenlerin alternatif çözümler aramasına sebep oldu.

birevim faizsiz konut

Ev almak için alternatif çözüm yolları ararken şüphesiz akla ilk gelen soru ise genellikle ” Faizsiz nasıl ev alabilirim? ” oluyor. Peki, bu sorunun kaynağı nedir? Aslında cevabı çok basit. Yüksek faiz işleten bazı bankaların neredeyse satın alınmak istenen ev fiyatı kadar faiz istemesinin bir nedenidir. Örneğin: 100 bin TL’lik bir ev için bankaya başvurduğunuzda 10 yıl geri ödemeli konut kredilerinde ödenen miktar 170 bin TL ile 190 bin TL arasında oluyor. Bu kadar yüksek rakamlar bizi faizsiz sistemlere yöneltmektedir. Bu sistemlerden biri olan faizsiz ev kredisi, bankaların ve bazı kuruluşların hiç bir faiz işlemi uygulamadan sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda verdikleri kredilerdir.

Ev Almada Faizsiz Konut Kredisi

Faizsiz ev alma yollarını araştırmaya başladığınız anda süreç sizin için başlamış demektir. Satın almak istediğiniz konut için faizsiz ev kredisi veren yerleri belirlemek öncelikli tercihiniz olacaktır. Birçok banka yıl içerisinde hem müşteri memnuniyeti sağlamak hem de yeni müşteri kazanmak için faizsiz ev kredisi kampanyaları yapmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus bankaların verdiği faizsiz kredilerde dosya masrafı adı altında birçok kesintinin olabileceğidir. Bir de tabi unutulmaması gereken şey bankaların konut kredilerinde masrafın ancak yüzde 75’ini ödediği gerçeğidir. Geriye kalan miktarı ise bir şekilde sizin ayarlamanız gerekmektedir. Bunun için de bir birikiminiz olması ya da başka bir bankadan geriye kalan miktar kadar kredi çekmeniz gerekiyor.

Ülkemizde bankaların haricinde faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak da mümkün. Bunun yöntemlerini de bir sonraki yazımızda bulabilirsiniz.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Bekir Korkmaz Reply

  Faizsiz ev almak isteyenlere Birevim’i öneririm, arkadaşımda oradan ev sahibi oldu çok memnun kaldı

 2. Sena Çelik Reply

  Bende banka kredi faiziyle uğraşmak istemiyorum ancak çok firma var senetle satış yapan faizsiz. Hangisine güvenebiliriz?

 3. Sevgi Yüksel Reply

  Faizsiz ev seçenekleri sunan bir çok firma mevcut, ancak firmaların yorumlarına baktığımızda problem yaşanmayan firma yok, nasıl güvenip yıllarımı bağlayabileceğim bir firmaya bilemiyorum

 4. Çiğdem Çakır Reply

  Faizsiz peşinatsız ev sahibi yapan çok firma var, yorumlarına bakarak bir tanesine başvurmak istiyorum bende

 5. Serap Şen Reply

  Faizsiz ev alabilmek günümüzde gerçekten çok büyük bir fırsat, hele ki banka faizleri deli gibi yükselmişken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

three × 4 =