xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Faizsiz Kredi Seçenekleri Cazip Hale Geldi

Bankaların faizli kredi seçenekleri, oldukça itici hale gelmeye başlamıştır. Faiz oranlarının artması, ev parası kadar faiz ödenmeye zorlanılması, ödeme aksadığında ayrı bir faizin daha ödenmesi ve ödeme bittiği zaman evi kaybetme durumları, banka ile ev sahibi olmayı zorlaştırmaktadır.

birevim faizsiz konut

FAİZSİZ SEÇENEKLER

Faizsiz seçenekleri anlamak için, faizin ne olduğunu bilmemiz gerekir. Aksi halde, faizli kredi ile faizsiz krediyi ayırt edemeyiz. Toki, şehit ailelerine faizsiz konut kredisi seçenekleri ile ev ihtiyacını gidermeye çalışırken, özel kurumlarda faizsiz seçenekler sunmaktadır. Bütün bu tekliflerin faizli olup olmadığını anlamak için, faizin ne olduğunu anlamak gerekir.

FAİZSİZ KURUMLAR RAĞBET GÖRMEYE BAŞLADI

Bankaların faizli kredi seçenekleri, ‘mecburi’ denilerek tercih edilmektedir. Üstelik % 75’lik kısmını ödeyen bankalar, ödeme aksadığı zaman da, ödemelere faiz binmektedir. Ödemeler bittiğinde de, banka evi alabilmektedir. Bütün bu şartlara karşılık, kar payı, hizmet bedeli ve imece usulü ile faizsiz ev sahibi yapmaya çalışan özel kurumlar ile irtibata geçilmelidir. Faizsiz sistemle ev sahibi olmak isteyenler için alternatif olan özel kurumlar, evin fiyatını ödemeyi taahhüt etmektedir. Bu bağlamda faizsiz konut projeleri İstanbul için, birçok projeleri vardır.

ÖZEL KURUMLAR VE FAİZSİZ SİSTEMLE EV SAHİBİ OLMAK

Özel kurumlar, emlakçı komisyonu gibi komisyon alabilmektedirler. Bu kurumlar, T.C Merkez Bankası verilerine göre, güncel ev fiyatları üzerinden, ister senetle ister peşinatsız ödeme seçenekleri ile ev satmaktadır. Evin fiyatını ödemektesiniz. Bu nedenle kardasınız. Banka sisteminde ev fiyatlarına bir ev fiyatı daha eklenmez. Evin satış şartları da oldukça makuldür. Faiz oranları sizi etkilemez.

Sizi etkileyen tek şey, güncel ev fiyatlarıdır. Bu nedenle, hakkınızdan fazlasını ödemezsiniz. İmece usulü ile ev satan kurumlar, faizsiz konut projeleri sunmaktadırlar. Siz taksitleri yatırırken, yılın belli günlerinde ev çekilişleri olur. Bu çekilişlere belli bir süre sonra katılma hakkı kazanırsınız. Ev çıkarsa, taksitleri eve oturarak ödersiniz. Çıkmazsa, taksit ödemeye devam edersiniz. Bu nedenle faize bulaşmazsınız. Kar payı ile çalışan kurumlar ise, evi sizin yerinize satın alırlar ve daha sonra size karla satarlar. Kar oranı bellidir. Faizsiz sistemlerden faydalanmanın yolu, faizsiz sistemi en iyi şekilde bilmekten geçer.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

17 − 17 =