xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

Faizsiz Kredi Kimlere Verilecek?

Faizsiz kredi konusunda merak eden insan sayısı giderek artıyor. Özellikleri son dönemde salgın sebebiyle işlerine sekte vurulan esnaflar için bu sorunun cevabı kritik bir önem arz ediyor. Devlet destekli olarak sunulan bu kredi özel olarak hazırlandı ve insanların taleplerine cevap vermek adına sunuluyor. Bu krediden şartlarına uyan tüm esnaflara verileceği aktarıldı. 1 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasında sunulan bu krediye sizlerde aşağıda ki gruba dahil olursanız alma şansına sahip olabilirsiniz.

birevim faizsiz konut

KOSGEB ve Devlet destekli olarak sunulan bu kredi mikro işletmelere öncelik verilerek sunulacağı açıklandı. Mikro ve küçük işletmeler yaptıkları başvurunun ardından incelenmeye alınacak. Talebine cevap verilenler ödemelerini Mayıs ayı içerisinde alacağı açıklandı. Tabi bunu alabilmeniz için öncelikle başvurunuzu doğru ve dikkatli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Salgın döneminde kapatılan esnaflar bu sayede zor dönemi geride bırakarak, rahat bir zaman geçirme şansına sahip olabilecekler.

Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Faizsiz olarak verilecek olan krediye başvuru büyük önem arz ediyor. Bu başvuru işlemi 3 Mayıs 2021 tarihi ile başladı. Bu başvuruların hepsi e-Devlet üzerinden yapılacak ve insanların rahatça hareket etmesi sağlanacak. Başvuru sırasında hata yapmamak ve tarih aralığını tutturmak büyük önem arz ediyor. Bu kredi içerisinde ülkemizde bulunan 130 bin işletmenin faydalanmasının mümkün kılınacağı aktarıldı.

Başvurunun ardından gerekli değerlendirme doğru şekilde yapılarak, haksız yere kimseye kredi çıkarılmayacağı aktarıldı. Başvuruların incelenip, onay alanlar ilk ödemelerini Haziran ayından itibaren almaya başlayacak. Bu tarihten itibaren aynı zamanda insanların daha hareketli zaman geçirileceği düşünülerek hareket edilecek, kış aylarında yapılan kapanma sebebiyle oluşan zararın da ortadan kaldırılması sağlanacağı açıklandı.

Faizsiz Kredi Verilmesinin Amacı

Ülkemizi ve dünyayı etkisi alan salgın, hiç beklemediğimiz tedbirlerin alınmasına sebep oldu. Bu tedbirlerin başında salgının önüne geçilmesi için iş yerlerinin kapatılması tedbirler arasında ilk sırada yer aldı. Bu tedbirlerin verimli bir şekilde işe yarayabilmesi için sizlerin yapması gereken doğru adımları atmak olduğu açıklandı.

Faizsiz kredi bu dönemde en çok zarara uğrayan insanların bu durumdan daha fazla zarar görmesinin önüne geçilmesi için düşünülen bir işlem oldu. 3 yıl ertelemeli olarak sunulan bu kredi, üç yıl sonra eşit taksitlerle ödenmesine karar verildi. Bu krediye başvuran tüm esnaflara rahatça nakit desteği sağlanması amaçlanırken, gelecek döneme daha hazırlıklı bir şekilde girmeleri sağlanmış olacaktır.

Bu kredi ile mikro ölçekli işletmelere 30 bin TL, küçük işletmelere toplamda 75 bin TL destek verileceği açıklandı. Bunları narasında teknoloji firmaları olanlara ek olarak 25 bin TL destek sağlanacağı da açıklandı. Bu durumun ülke ekonomisine ancak bu şekilde destek verileceği de sağlanmış olması amaçlanıyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

18 − 11 =