xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? 2020 Yılında Var mı?

Ülkemizde hayvancılığın gelişimini sağlamak için kamu bankaları tarafından birçok kredi sunuluyor. Bu kredilerin yanında hibe edilenlerde bulunuyor. Her yıl bu konuda açıklama yaparak başvurmak isteyen çiftçilere uygun oranları kredileri kullanma imkanı sunuluyor.

birevim faizsiz konut

Tabi bu krediden yararlanabilmek için öncelikle yapılması gereken doğru şekilde başvuru yapmak olacaktır. 2020 yılın bu krediye başvurarak 500 bin düve, 500 besilik büyükbaş, 100 bin çiftçiye sürü büyütme desteği gibi yardım sunuluyor. Bunun yanında 30 bin lira değerinde hayvan alım hibesi de sunulmaktadır.

Hayvan Kredisi 2020 Yılında Alınabilir mi?

2020 yılında hayvan kredisinden yararlanmak mümkündür. Bu kredinin alınabilmesi için %4 oranından sunulan krediye başvuru yapmak gerekiyor. Buna başvuracak olan çiftçilerde ilk bakılan noktaysa ÇKS belgesine sahip olunmasıdır. Bu konuda hangi hayvan için kredi alınacağı çekilecek olan krediden farklılıklar yaşanmasına da neden olmaktadır. Ziraat Bankası tarafından verilecek olan bu kredinin detaylarını öğrendikten sonra başvuru yapmanız gerekiyor.

Hayvan kredisi için başvuranlar yıllık %4 faiz imkanıyla bundan yararlanma şansı sunuluyor. Kredinin yıllık olması insanların daha rahat bir şekilde geri ödemesine yardımcı oluyor. Hayvanlarına gerekli özeni gösterip, istedikleri zaman satışını yaparak veya süt parası üzerinden bu kredileri rahatça ödeme imkanına sahip oluyorlar.

Hayvan Kredisi İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Hayvan kredisi bankalar tarafından sunulan diğer kredilerde olduğu gibi bir teminat alınmadan verilmiyor. Ziraat Bankası bu krediyi sunarken başvuranların belirli şartları sağlamalarını istiyor. Bu şartlar talep edilen kredi miktarına göre değişiklik gösterebiliyor.

 • Başvurulacak olan kredi hayvan küpeleri üzerinden yapılıyor,
 • Bilirkişi gönderilerek bu hayvanların gerçek olup olmadığı inceleniyor,
 • Taşınmaz ipotek,
 • Çalışan bordrosu olan iki adet kefil,
 • Hayvancılığı yapanlardan hayvan küpe numaraları istenir.

Tüm bu başvuru işlemlerinin ardından hızlıca inceleme yapıldıktan sonra kısa sürede kredi onaylanarak size sunulacaktır. Bu krediyi çiftçi tarafından talep edilmesi halinde aylık, üç aylık ve 9 aylık olarak ödeme imkanı sunulmaktadır. Devlet destekli sıfır faizli hayvancılık kredisi içinde başvuru yapmanız mümkündür.

Ziraat Bankası Tarafından Verilen Hayvan Kredileri

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin ortak hareket ederek sundukları bu krediye başvuru yıl boyunca devam ediyor. 31 Aralık 2020 tarihine kadar isteyen herkesin başvuru yapabileceği krediye istenilen hayvan türüne göre başvuru yapılabilir. Başvuru yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de budur.

 • Kombine sığır, sütçü ve etçi
 • Yayın hayvansal üretim,
 • Su ürünleri,
 • Damızlık düve
 • Büyükbaş hayvan
 • Küçükbaş hayvancılık
 • Arıcılık
 • Kanatlı
 • Kanatlı damızlık

Bu başlıklarda dikkat edilmesi gereken kredi oranının bazılarında yüzde sıfır olarak sunulmasıdır. Bazılarında ise yüzde 50 faiz indirimi sunuluyor. Örneğin su ürünleri için kredi başvurusunda bulunacaklar için yüzde 50 faiz indirimi imkanı üreticiye sunuluyor.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Mustafa Demir Reply

  Faizsiz hayvan kredi kampanyasının her sene yapılması çok güzel, hayvancılıkla ilgilenen insanlar için güzel fırsat

 2. Buse Kara Reply

  Devletin bu tarz destekler vermesi güzel, umarım bu destekler diğer yıllarda devam eder

 3. Fatih Arslan Reply

  Bu tarz devlet teşviklerinin olması çok güzel, tarım ve hayvancılık olarak eski gücümüze dönmeliyiz

 4. Halil Güler Reply

  Bu alanda faizsiz kredi verilmesi hayvancılıkla ilgilenenler için çok iyi olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

twelve + 4 =