xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

Faizli Krediler Yerine Faizsiz Krediler Çekmek Mümkün mü?

Gerek bankaların faizleri gerek ise banka peşinatları oldukça yüksek olduğu için insanların ev alma hayalleri de suya düşebiliyor. Oysaki faizler olmasa, peşinat ödemek zorunda kalınmasa her insan kendi evinde oturabilir. Faizsiz konut projeleri çok sık karşınıza çıkar oldu. Çünkü artık emlak sektöründe çok fazla inşaat firması var. Bu inşaat firmaları ise birbiri ile bir rekabet içerisinde olduğu için sizlere faizsiz bir şekilde konut satmaya çalışıyor. Bu aşamada tüm bu inşaat firmalarının tekliflerini derlemeli, en uygun olanlarını istekleriniz doğrultusunda bulmalısınız.

birevim faizsiz konut

Bankalardan Faizsiz Konut Kredisi Çekmek

Eğer ki bankalar aracılığı ile ev sahibi olmak istiyor ama bu aşamada faiz ödemekten kaçınıyorsanız o zaman en uygun seçeneklere odaklanmanız gerek. Ama günümüzde hizmet veren çok fazla banka var ve her birinin de birbirinden farklı teklifler sunduğunu göz önünde bulundurursanız hangisinin en uygun krediyi verdiğini bulmak zor olacaktır.

Öncelikle faizsiz konut kredisi veren bankalar sadece sigorta masraflarını ve kredi masraflarını ödemeniz karşılığında uygun krediler çıkarıyor. Fakat bu aşamada bankalardan alacağınız bu krediler ne yazık ki kısa vadeli olacak ve taksitleri de biraz yüksek olacaktır.

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olmak

Faiz ödediğiniz zaman ne yazık ki eve değerinden daha fazla ödeme yapmış oluyorsunuz. 130 bin Tl geri ödeme yaptığınızı düşünün. 100 bin TL’sini eve 30 Bin TL’sini ise faize ödemek zorundasınız. Bu da gerçek anlamda bütçeleri zorlayan bir durum haline geliyor. Bu yüzden Faizsiz Konut Kredisi insanların dikkatini çekiyor. Bu aşamada vadelerin farklılaşması, taksitlerin artması söz konusu olabiliyor. Ama bu durumda sadece almış olduğunuz kadarını geri ödemiş oluyorsunuz.

Bir yandan emlak projelerinde sunulan kira öder gibi ev sahibi olma seçeneklerini de incelemelisiniz. Bu şekilde hem daha uygun seçeneklerle hem de çok daha kolay bir şekilde ev sahibi olmuş olursunuz. Bunun için bir piyasa bilgisine ihtiyacınız var. Tek seçenek her zaman banka olmuyor. Bunun farkına vararak işlem yapmanız gerekecektir.

Faizsiz Finans Firmaları İle Ev Sahibi Olmak

Konut kredisin çok yüksek olduğu ülkemizde ev sahibi olmak isteyen aileler, devlet desteği veya faizsiz finans firmalarını detaylı incelemektedirler. 30 yıldır faaliyet gösteren firmaların bulunduğu gibi son 2 yılda bu sektörün hacmi artmıştır. Devlet tarafından inceleme giren faizsiz finans firmalarından sadece 6 tanesi onay alıp müşterileri hizmet vermeye devam etmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

1 × 5 =