xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Faizli Ev Almadan Önce Faizsiz Yöntemler Araştırılmalı

İnsanlar ev almak için günümüzde tek çözüm yolu olarak bankaların sunmuş olduğu konut kredilerini tercih ediyor. Birçok insan bu şekilde belirli bir peşinatı ödedikten sonra tüm borç için kredi çekebiliyorlar. Tabi bu da beraberinde ciddi bir maliyeti getiriyor. Yüksek konut kredisi faiz oranları nedeniyle vade süresi uzadıkça kredinin üzerine eklenen maliyette beraberinde artıyor.

birevim faizsiz konut

Özellikle de 10 yılın üzerinde çekilen konut kredilerinde bu durum çok kötü bir noktaya geliyor. Sizlerin de yapmaları gereken işlem faizli ev almayı tek çare olarak görmek yerine faizsiz bir şekilde konut alınıp alınmayacağını araştırmak olacaktır. Bu şekilde ev almak için izlenebilecek farklı yöntemler var.

Yakın Çevreden Maddi Destek Bulmak

Eski zamanlarda insanlar ev alırken akrabaları ve komşuları tarafından onlara maddi anlamda destek sağlanıyordu. Günümüzde insanlar arasında ki güvensiz ortam nedeniyle bu çok da mümkün olmuyor. Onun içinde insanlar birikim yapmayı tercih ediyor. Yüksek bir aylık geliriniz yoksa bu şekilde birikim yapmak ve ev sahibi olmak hiç de kolay olmayacaktır.

Çünkü ev fiyatları giderek artış gösterirken gelir miktarı aynı oranda yükselmiyor. Bu da birikim yaparak ev sahibi olmayı neredeyse imkansız hale getiriyor. Çünkü ara sürekli açılıyor ve özellikle tek başına çalışan bireylerde bu durum çok uzak bir ihtimal haline geliyor. İnsanlar bu nedenle finansman desteği almak için yeni yollar arıyor.

Tasarruf Şirketleri Sayesinde Faizsiz Konut Kredisi

Piyasada hiç faiz ödemeden ev sahibi olan şirketler bulunuyor. Bu şirketlerin oluşturmuş olduğu yöntem sayesinde birçok insan tek bir noktada tek bir amaç için bir araya geliyor. Şirketlerin güvencesi altında imzalanan sözleşmeler sayesinde hiç zorluk çekmeden ev almak kolay hale getiriliyor.

Peşinat ödemeden, istediğiniz taksit planını yaparak ve aynı zamanda faiz ödemeden ev almak mümkün hale getiriliyor. Bu konuda şirketler dikkatli hareket etmenize ve size istediğiniz şekilde imza atmanıza yardımcı oluyorlar. Birbirinden farklı sistemler olması ev almayı sizin ekonomik durumunuza uygun hale getiriyor.

Kuraya girmeden veya girerek ev almayı mümkün bir düzenden bahsediyoruz. Bu düzene dahil olmak için şirketler tarafından özel olarak belirlenen peşinat oranını ödemeniz gerekiyor. Tüm şirketler bu ödemeyi önceden almak istiyor. Bu alınacak evin bedeline göre hesaplanarak sizden tahsil ediyorlar. Bunun dışında tüm ödeme planı, evin alınacağı yer ve aylık ödeme miktarı sizin planınıza bırakılıyor.

Faizsiz konut almak istiyorsanız günümüzde tercih edilecek yöntemler bunlardan bu yöntemlerden herhangi bir tanesi için uygunsa siz o yöntemi tercih edebilirsiniz. Kendinizi zorlamadan en doğru yöntemi tercih ederek hayatınızın büyük bir bölümünü geçireceğiniz konuta sahip olmak ve bunu yaparken yüksek bir maliyetle yüzleşmek istemiyorsanız tek yöntem bunlardır.

Ödemede huzurlu olmak, insan psikolojisinde iyi etkiler yapar ve o insan işlerinde başarılı olur. Ancak, huzur kaçıran ödemeler ve inanca ters düşen ödemeler, her zaman için sıkıntı oluşturmaktadır. Günümüz banka kredileri, huzursuzluğun kaynağıdır. Banka her an tepenize çökmek için bekleyen bir merci gibidir. Ödemeler aksayınca veya durunca, banka bütün mal varlığınız almak için hesap yapmaya başlar. Bu nedenle, bankalar, ödeme yapamayan müşterilerini sever. Ödeme yapanları sevmez.

FAİZSİZ SİSTEMLER

Ev alırken kimse faiz ödemek istemez. Neden evinin iki katı parayı, üstelik ipotekli bir şekilde ödemek ister ki. Alınan kredilerin çok kolaylaşması, dışarıdan geçenlere TC numarası karşılığında kredi verilmesi, oldukça tehlikelidir. Bu kadar kolay para veren bankalar, alırken misli misli almaktadır. Bu nedenle, minik gösterilen kredi oranlarına aldırmadan, faizsiz sistemleri araştırmalıdır. Size ev satanlardan ev almanız daha uygundur. Bu satan kişilerin faizsiz ödeme şekli uygulaması gerekir.

FAİZSİZ KURUMLAR

Size faizsiz ev satacak olan kurumlar, hizmet bedeli, kar payı ve gün usulü ile ev satmaktadırlar. Bu usuller kredi faizleri kategorisine girmez. Bu usuller peşinatsız faizsiz ev projeleri ile aradığınız hizmeti sunmaktadır. Yıllardır sorulan faizsiz ev almak mümkün mü? sorusuna cevap olan bu kurumlar, faizsiz ev alma yöntemleri sunmaktadır. Hizmet bedeli ile 100 bin liralık eviniz için 15-20 bin lira komisyon almaktadırlar. Emlakçı komisyonu gibi olan bu ücret ile 100 liralık eviniz 120 bin lira civarına gelmektedir.

Banka kredisi ile 100 bin liralık eviniz 200 bin liraya geliyor. Üstelik faizli sistemdir. Hizmet bedeli alan kurum, ev fiyatlarının güncellenmesi ile oluşacak zararı önlemektedir. Merkez bankasının belirlediği ev fiyatları üzerinde ödeme yapılmaktadır. Bütün bu ödeme şekilleri ile faizsiz ödemelere kavuşacaksınız. Aldığınız evin parasını ödemek için, sizinle ticaret yapan faizsiz kurumları tercih edin.

EV ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Ev alırken arzunuza göre bir yer seçebilirsiniz. Ancak asıl önemli olan ödeme şeklinizdir. Faizi bilmeden faizsiz ödemeyi ayırt edemezsiniz. Bu nedenle faizin ne olduğunu faizli kredinin neden sakıncalı olduğunu ve faizli ev almanın avantajlarını çok iyi araştırmalı ve öğrenmelisiniz. Bu şekilde, faizsiz ev alma durumunuz ortaya çıkacaktır.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Hasan Aksoy Reply

    Faizsiz sistemlerden biriyle arkadaşım ev sahibi oldu ve gerçekten memnun, ancak firmaya güvenmesi vakit aldı 🙂

  2. Asya Yüksel Reply

    Faizsiz yöntemler git gide yaygınlaşıyor ve bankalar bu rekabetten dolayı muhtemelen faiz oranlarını düşürecektir.

  3. Ayça Kurt Reply

    Ev almadan önce geniş bir araştırma bence de yapılmalı, hem faizli hem faizsiz sistemler araştırılmalı ve hangisi bütçenize uygun geliyorsa ona başvurmalıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

sixteen − two =