xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Faiz Ödemeden Ev Kredisi Alınır mı?

Ev almak için belli bir yatırım yapmak en azından peşinatı ödemek için, kredi çekmek, faiz oranlarını ve taksitleri kovalamak; ev sahibi olmak için tek çözüm olmaktan çıktı. Artık faizsiz ev sahibi olma imkanlarına sahipsiniz. En az faiz oranını veren kurumu aramak yerine, hayallerinizdeki eve bakabilirsiniz.

birevim faizsiz konut

Faiz Ödemeden Kredi İle Nasıl Ev Sahibi Olunur 

Ev sahibi olmak için bankalardan alınan krediler ile illaki faiz ödemek zorundasınız. Bankların kar etme ve döngülerini sağlama şekli bu olduğu için banka faizlerinden kaçmak imkansızdır. Ancak birlik ve yardımlaşma temalı firmalar sayesinde ev kredisine sahip olabilirsiniz. Aldığınız ev kredisi için ise faiz ödemenize gerek yoktur. Bazı firmalar kredi imkanını size peşinat karşılığında verebilmekteler bunun yanında peşinatsız ev sahibi olma imkanını sunan firmalar da bulunmaktadır.

Ev kredisi belirlenirken satın almak istediğiniz ev ve gelir durumunuz ön planda tutulmaktadır. Bu durumlar göz önüne alınarak size belli bir kredi ve ödeme planı sunulmaktadır.

Faiz ödemeden kredi ile ev sahibi olmak için kefil göstermenize de gerek yoktur. Birliği vurgulayan bu firmalar sizlere kefilsiz ev sahibi olma imkanını da sunmaktadırlar.

Faiz Ödemeden Ev Kredisi Almanın Avantajları

  • Peşinat ödemeden ya da en düşük oranda peşinat ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Bu sistem ile ev almak için önceden yaptığınız bir birikim olmasına gerek yoktur. Birikim yapmadan da sizleri ev sahibi yapmayı sağlamaktadır.
  • Bankalardan alacağınız kredilerde faiz sistemi uygulanmaktadır. Bankaya ödeyeceğiniz faiz oranları yerine evdeki eşyalarınızı yenileyebilirsiniz.
  • Faizsiz kredi alınacağı için ödeme yöntemi daha kolay olmaktadır. Bu sayede daha az taksitle daha kolay ödeme yapabilirsiniz.

Faiz Ödemeden Ev Kredisi ve Banka Kredisi Arasındaki Farklar Nelerdir

  • Faiz ödemeden alacağınız ev kredisi ile evin eder fiyatı kadar kredi çeker ve sonrasında da o fiyatı ödersiniz. Ancak en düşük faiz oranına sahip olan bankadan bile alacağınız kredi ile evin çok daha üzerindeki bir fiyatı geri bankaya ödemek zorundasınızdır.
  • Faiz ödemeden alınan ev kredilerinde, faiz oranları sıfır olduğu için ödeme ve taksit imkanları da daha uygundur ve kredi sahibini çok yormamaktadır. Ancak bankalarda alınan krediye bir de faiz oranları eklendiğinde taksit oranları oldukça uzun yılları bulmaktadır.
  • Bankalardan ev kredisi almak için, sizde kefil istemektedirler. Ancak sizlere faiz ödemeden ev kredisi sunan firmalar sizlerden kefil talebinde bulunmamaktadırlar.

Kimler Faiz Ödemeden Ev Kredisi Alabilir

Ev sahibi olmak artık eskiye göre çok daha kolay. Düzenli bir gelire sahip olan ve 18 yaşını geçmiş reşit olan bir birey faiz ödemeden ev kredisine başvurabilmektedir. Ev kredisi almak için uzun maddeler veya şartlara gerek kalmadan hayallerinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

Konutlar söz konusu olduğunda çok yüksek meblağlar da karşınıza çıkabiliyor. Yani nakit para ile ev satın alamayacaksanız o zaman işinizi krediler ile halledebilirsiniz. Ama kredilerin gerek faizleri gerek ise peşinatları ne yazık ki sizleri zorlayan bir hal alıyor. Bu nedenle faizsiz konut kredileri her zaman müşterilerin elde etmek istedikleri bir durumda karşınıza çıkıyor. Faizsiz kredi almak bankalar açısından biraz zor olan bir durumdur. Genel olarak bankalar faiz uygulaması yapmaktadır. Faiz uygulaması yapmayan bankalarda ise peşinat söz konusu olmaktadır. Yüksek peşinatlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden bankaları detaylı bir şekilde araştırmalı, uygun kredi seçeneklerini öğrenmelisiniz. Elbette ki kendinize ve ödeme planınıza uygun bir banka bulabilir, bu banka kredisi sayesinde istediğiniz evi satın alabilirsiniz.

Konut Kredilerinde Faizsiz Dönem

Öncelikle sadece bankalardan medet ummak mantıklı bir hamle değil. Bu aşamada inşaat firmalarının sağlamış olduğu hizmet çok daha iç açıcı bir durumdadır. Çünkü inşaat firmalarından Faizsiz konut kredisi sağlamak bankalara göre daha kolaydır. Ama her artının bir de eksisi olduğunu unutmadan araştırma yapmalısınız. Bankaların yöntemleri de sizlere yardımcı oluyor. Bazı bankalar sigorta tutarlarının ödenmesi ve kredi masraflarının karşılanması sonucunda sizlere her zaman uygun faizsiz krediler sunabiliyor. Faiz yerine kar payı uygulaması yapan bankalar da var. Bu aşamada bankadan yardım aldığınız için o kuruma belirli bir tutar ödeyerek de faizlerden kurtulabiliyorsunuz.

Faiz Ödemeden Konut Sahibi Olun

Konut sahibi olmak için artıları ve eksileri ile pek çok yöntem var. Bunların analizini yapmak ise ne yazık ki kolay bir durum değildir. Bu nedenle de faizsiz konut kredisi veren bankalar, emlak projeleri, inşaat firmaları her zaman detaylı bir şekilde incelenmelidir. Bankaların her birinden ayrı teklifler alarak analiz yapmalısınız. Bu şekilde hem daha hızlı işlem yapmış hem de artıları ve eksileri daha net görmüş oluyorsunuz. Sonrasında konut seçimi sizler için de çok daha kolay bir hal alıyor. Kredi seçeneklerine karar vermek sizlerin görevidir.

birevim
Paylaş

2 Comments

  1. Buket Yıldırım Reply

    Faiz ödemeden ev sahibi olabilme sistemi aslında çok uzun süredir var, ancak bir kaç senedir cidden çok revaçta 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

19 + two =