xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
16 June, 2024

Evlenme Kredileri 2020 Yılı Kampanyaları

Evlenme kredileri günümüzde yuva kurmak isteyen çiftlerin imdadına yetişiyor. Hayata yeni atılan ve ailesinden gerekli desteği göremeyen çiftler farklı kuruluşlar tarafından sunulan kredilere başvuru yapabiliyor. Bu sayede tüm masraflarını bu şekilde halledip, düğün bittikten sonra düzenli bir şekilde ödüyor.

birevim faizsiz konut

İnsanın hayatında ki bu en güzel günü mutlu, sorunsuz bir şekilde geçirmek için sunulan farklı evlilik kredileri vardır. Devlet evlilik yardımı, evlilik kredisi, çeyiz kredisi, çeyiz yardımı adı altında birçok banka tarafından bu krediler sunulabiliyor. Tabi krediye sahip olmak için öncelikle şartları yerine getirmek gerekiyor.

Evlenme Kredisine Başvurulacak Olan Bankalar

Evlenme kredisi veya evlilik kredisi için çiftlerin başvuru yapacağı farklı noktalar vardır. Bankalar ilk akla gelen noktalardır. Hem kamu hem de özel bankalar tarafından çiftlere bu krediyi kullanma imkanı sunuluyor. Bu kredilerden yararlanmak isteyenler en uygununu tercih etmek en önemli nokta olacaktır.

Bankanın sizden istediği şartları sağladığınızdan emin olduktan sonra size sunulan krediden yapılacak olan kesintilere, masraf tutarlarına ve uygulanan kredi faiz oranlarına bakmanız gerekiyor.

 • Akbank
 • Cepte TEB
 • Garanti Bankası
 • Vakıfbank
 • KOSGEB Evlilik Kredisi
 • Yapı Kredisi

Bankalar bu kredileri 36, 48 ve 60 ay vade seçenekleriyle sunuluyor. En üst limit bankalar arasında farklılık gösterse de 50 bin TL olarak sunuluyor. Ortalama faiz puanı olarak %1 etrafı gösteriliyor.

Evlilik Kredisine Çiftler Nasıl Başvuru Yapabilir?

Evlilik kredisi için başvuru yapacak olan çiftlerin başvuru yapmaya karar vermeden önce banka tercihini yapması gerekiyor. Onlar için en uygun seçenekleri sunan bankayı belirledikten sonra herhangi bir banka şubesine giderek rahatça başvuru yapabilirler.

Bankalar yapılacak olan başvuru için onlardan bazı belgeler isteyecektir. Maaş durumunu gösteren gelir belgesi, vergi levhası, ortaklık belgesi ve kira geliri gibi farklı gelir kalemlerine ait belgeler istenecektir. Bu istekleri sağladıktan sonra başvurunuz alınmış olacaktır. Başvuran kişi hakkında yapılacak olan incelemenin ardından başvurunuz kabul edilecek ve krediniz onaylanarak size haber verilecektir. Ödeme planınızı doğru yapmayı bu noktada unutmamanız gerekiyor.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvuru Şartları

Devlet destekli evlilik kredisi için başvuru yapmak isteyenler için belirli noktalar çok önemli olacaktır. Bu noktaları doğru şekilde yapmak kredinin onaylanması ve başvurunun kabul edilmesi adına çok önemlidir.

 • Çiftler en düşük 18 en fazla 24 yaşında olmalıdır.
 • Üniversite mezunu olan çiftler için yaş sınırı 27 olacacaktır.
 • Başvuru yapacak kişinin maddi durumunun evlilik masraflarını karşılayacak gücünün olmadığı gösterdiği bir belge vermesi istenecektir.
 • Başvuru sahibinin sicilinde herhangi bir suç kaydının olmaması gerekiyor.
 • Ayrıca bu kişinin daha önce hiç evlilik yapmamış olmaması da gerekiyor.

Bu şartların tamamını sağladıktan sonra kredi için başvurunuzu yapabileceksiniz. Yeni evleneceklere sunulan bu kredi imkanından bu şartları sağlayarak yararlanmak mümkündür.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Çiğdem Güneş Reply

  Bu dönemde evlilik gerçekten çok zor bir şey, ancak buna destek amaçlı bankaların böyle kredi kampanyaları yapmaları çok güzel

 2. Abdullah Köse Reply

  Evlenme kredileri günümüzde hala çok revaçta ve çok güzel bir şey evlenmek isteyenler için

 3. Sedef Özdemir Reply

  Aktif olarak evlenme kredisiyle ilgili bir kampanya var mı? Bankalarda şu sıralar göremiyorum gidip sormadımda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

4 × two =