xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Ev Zaruri İhtiyaçtır

İnsanoğlunun yaratıldığı günden bu güne kadar, ev, her zaman için birinci ihtiyaç olmuştur. Günümüzde de durum aynıdır. İnsan için en zaruri ihtiyaç evdir. Ancak günümüzde, geçmişte olduğu gibi, arsayı alıp anında ev dikemiyorsun. Ev almak son derece zorlaşmıştır. Aylık gelirinizin 150-200 katı olan ev fiyatları, taksitli alımı gündeme getirmiştir. Bu nedenle, bankalar faizli kredilerle ev alımını gerçekleştirmeye başladı. Ancak bu da çözüm olmadı.

birevim faizsiz konut

Ev Alırken En Makul Yöntemi Seçmeliyiz

Ev alırken, faizli banka kredisi ile iş yapmak, ev fiyatı kadar faiz ödemek anlamına gelmektedir. Günümüz şartlarında en iyi çözüm, faizsiz sistemdir. Ancak bankaların faiz alımına rağmen, ‘mecburi’ kredi çekimleri devam etmektedir. Diğer kurumlar da faizsiz konut kredisi kategorisinde önemli çalışmalar yapmaya başlamışlardır. Faizsiz konut kredilerinin yaygınlaşması ile faizsiz konut kredisi veren bankalar çoğalmaya başladı. Bu noktada, faizi bilerek, faizsiz kredi araştırması yapmak gerekir.

Faizsiz Sistemle Ev Sahibi Yapan Kurumlar

Faizsiz sistemle ev sahibi yapan kurumlar, memura faizsiz konut kredisi gibi özel krediler çıkarmaktadır. Genellikle devlet bankaları bunu yapmaktadır. Toki gibi kuruluşlar engellilere faizsiz konut projesi gibi sunumlarda bulunmaktadır. Toki’nin sunumları belli bir kitleye yöneliktir. Bu nedenle, bu kitleye dahil olmayan dar gelirli kitlesi de azımsanmayacak kadar büyüktür. Bu kitlenin faizsiz kredi ile ev alma ihtiyacını, özel kurumlar düzenlemektedir. Kar payı ve hizmet bedeli gibi ücretlendirmelerle, evin borcu dışında sizi borçlandırmıyorlar. Bu şekilde çalışan kurumlar, T.C Merkez Bankasının güncel ev fiyatlarına göre fiyatlandırma yapmaktadır.

Senetle ve peşinatsız seçenekleri ile size göre bir proje mutlaka vardır. Günümüz şartlarında en iyi yöntem olan faizsiz kredi kullanımı, tercih edilmeye başlanmıştır. Faizli ev kredileri yüzünden birçok kişi evini kaybetmiştir. Bu nedenle, sizi ev sahibi yapmaya çalışan kuruluşlarla, faizsiz sistemi benimsemiş kuruluşlarla çalışmanız gerekir. Bu çalışmaların etkili olması da, karşılıklı güven ile olabilir. Karşılıklı güven ile gerçekleştiği zaman, günümüz itibariyle en iyi sistem faizsiz ev alımı sistemi olacaktır. Faizli ev sahibi olma şekilleri, gün geçtikçe önemini yitirmeye başlıyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

eighteen − 11 =