xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Ev Sahibi Olmak İçin Yeni Alternatif

Banka kredisi ile ev sahibi olmak, günümüzde klasik ev alma tekniği haline geldi. Kredilerin çok yaygın olması, reklamının çok yapılması ve herkese kredisi verilmesi, banka kredilerinin çok kullanılmasına neden olmuştur. Faizinin hesaplanması, ödeme şartları ve yaptırımlar, alıcının aleyhine olmasına rağmen, ‘mecburiyetten’ kredi çekimleri arttı.

birevim faizsiz konut

Banka, aldığınız eve, ev fiyatı kadar faiz eklerken, diğer yandan gününde ödenmeyen taksitlere de faiz uygulamaktadır. Belli periyotlarda ödemeyen taksitler, evin elden gitmesine neden olmaktadır. Bu nedenle, günümüzde faizsiz konut daha revaçtadır. Ev sahibi olmak için alternatif yöntemler nelerdir?

FAİZSİZ KONUT SEÇENEKLERİ

Faizsiz konut seçenekleri, faizli bankaların, çok sert ödeme şekillerin nedeni faiz oranlarının artması nedeni ile cazibe merkezi haline gelmiştir. Ev sahibi olmak isteyenlerin faizsiz konut kredisi ihtiyacını karşılayan kurumlar, kar payı, hizmet bedeli ve buna benzer kazançlar elde etmektedirler. Onlara vereceğiniz miktar bellidir. Bu nedenle faizsizdir. Eviniz ödeyeceğiniz meblağ bellidir.

Siz sadece ev taksiti ile uğraşıyorsunuz. Senetle ev sahibi olmak hayat değil. Senetle ev sahibi yapan özel kurumlar, hizmet bedeli dışında ücret almıyorlar. Üstelik emlakçı komisyonu gibi bir şey alıyorlar. Siz sadece evin borcu ile uğraşıyorsunuz. Peşinatsız ödeme şekilleri de vardır. Bu nedenle faizsiz konut kredisi veren bankalar seçeneğini iyi araştırmanız gerekir. Özel kurumlar yanında, faizsiz kredi veren bütün kurumların şartları en iyi şekilde araştırılmalıdır. Faizin ne olduğunu bilmeniz gerekir. Böylece faizsiz krediyi ayırt edebilirsiniz.

DEVLETİN KONUT PROJELERİ

Devletin konut projeleri denilince akla Toki gelmektedir. Şehir dışında, kuş uçmaz, kervan geçmez bir yerde yapılan bu konutlar, daha çok engelliler ve emekliler içindir. Ayrı bir ilçe gibidir. Toki konutları, dışarıda satılırken, diğer bina fiyatlarından pek de farkı olmamaktadır. Bu nedenle, bu konutlardan en iyi şekilde faydalananlar, emekliler ve engellilerdir. Dışarıdan alımlar da kura iledir.

PARA BİRİKTİREREK EV SAHİBİ OLMAK

Ev sahibi olmak için para biriktirmek de, başka bir çözümdür. Ancak, günümüz şartlarında ev sahibi olmak, oldukça zordur. Özellikle para biriktirip almak, zordur. Para biriktirmek herkesin harcı değil. Çünkü masraflarla boğuşmak, kira ile boğuşmak, para biriktirmeye fırsat vermez. Faizsiz seçenekler, en iyi seçenekler arasındadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

1 × five =