xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Ev Sahibi Olmak Artık Çok Kolay

Faizsiz konut avantajları ile artık siz de faiz ödemeden konut sahibi olabilirsiniz. Genel olarak daire satın alırken biriktirilen miktar üzerine kredi çekilir. Sizin de böyle bir durumunuz var ise; ancak faiz ödemek istemiyorsanız, katılım bankaları ya da bu imkanı suna projelerden faydalanabilirsiniz. İkinci el daire alımlarında kredi işlemleri ile bizzat uğraşmanız gerekir. Anlaşmalı yeni projelerde ise durum farklıdır. Satış yetkiliniz özel olanaklar ile size banka yetkilisine yönlendirecek ve işlemleriniz daha kolay gerçekleşecektir.

birevim faizsiz konut

Ödemeler

İstediğiniz muhitten kendinize uygun bir ev buldunuz diyelim. Bundan sonraki aşama bu daireyi satın almak için sözleşme yapmaktır. Sözleşme esnasında teslimat tarihi gibi ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir. Sözleşmeler uzun da olsa, bunları detaylıca okumalısınız. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra ödeme şeklinize göre kredi işlemleriniz başlayacaktır. Kredi işlemleriniz; %30 peşinat ve %70 banka kredisi şeklinde olacaktır. Bazı bankalar peşinatı da kendi içinde bölerek daire sahiplerine olumlu anlamda olanak sunmuş olur.

Kredi işlemlerinizin onaylanmaması durumunda sözleşme de ceza olmadan fesh edilir. Faizsiz konut kredisi nasıl alınır diye inceleyince, bu hizmeti sunan nadir firmaların olduğunu görmekteyiz. Bu firmaların projelerini inceleyebilir ve aklınıza yatarsa buradan alım yapabilirsiniz. bunun dışında katılım bankaları da faizsiz hizmet sunmaktadır. Bu nedenle anlaşmalı katılım bankası varsa, bu bankalar arasından seçim yapılabilir. Banka yoksa kendi çalıştığınız bankadan bireysel olarak kredi çekebilirsiniz.

Engelli ve Gaziler İçin Uygun Evler

Hayatı yeterince zor olan gazi ve engellilere faizsiz konut projeleri vardır. Kesin olarak TOKİ bu hizmeti sunmaktadır. Bunun dışında, özel şirketler de çeşitli indirimler yapmaktadır. Bu indirimlerden yararlanabilirsiniz. Aklınıza yatan projeleri değerlendirebilirsiniz.

Engelliler için verilen evler aynı zamanda onlara uygun hazırlanmaktadır. Bu da emin olun bir engelli için bir hayli hayat kurtarıcı bir durumdur. Durumu değerlendirmek için başvuru yapmanız ve başvuru formunda maruzatınızı bildirmeniz yeterlidir. Bundan sonra prosedürler engelli ve gazi vatandaşlar için daha kolay devam etmektedir. Banka işlemleri tamamlandıktan sonra, problemsiz yatırım yapma olanağına sahip olabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five × 3 =