xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Robotu (TIKLA HESAPLA)

Esnaf Kefalet Kredi kendisine bağlı olan esnaflara düşük kredi faiz oranlarıyla kredi imkanı sunuyor. Ülkemizin her ilinde ve ilçesinde bulunan bu kooperatifler gerekli başvuru yapan esnaflara o yıl sunulan kredi miktarına göre yardımcı oluyor.

birevim faizsiz konut

Ülkemizde sağlanan kredi faizleri arasında en düşüğünü sunması nedeniyle zor dönemler yaşayan esnaflara can suyu anlamına gelen finansman desteği sağlanıyor. 2020 yılında pandemi sürecinden sonra esnafların desteklenmesi için sunulan bu kredilere başvuru yapmak için esnaf olmak ve bağlı olunan kooperatife başvuru yapmak yetecektir.

Esnaf Kefalet Kredi Faiz Oranları 2020

2020 yılında esnaf kefalet kredisini başvuracaklar bu yıl başında %5 ile sunulan kredinin daha sonra düzenlenerek %4,5 oranına düşürüldüğünü bilmesi gerekiyor. Bu kredi oranının değişimi de yaşanan virüs salgını nedeniyle ekonomi de ki duraklama olduğunu söylememiz gerekiyor. Yapılan bu değişikler vade uzunluğuna faiz oranlarında değişime neden oluyor. 3 aylık veya aylık olarak 12 aydan 60 aya kadar kredi kullanmak mümkündür. Tüm bu krediler için yıllık %0,42, aylıksa %0,37 oranında kredi sunuluyor.

10 bin TL esnaf kefalet kredisi çekenlerin 60 ay vade ile bunu kullandıklarında 3 ayda bir ödeyecekleri taksit miktarı 642 TL olacaktır. Bu krediden net ele geçen para 9.325 TL olacaktır. Bu krediden kesinti 675 TL, geri iade miktarıysa 200 TL olacaktır. Çekilecek olan kredi miktarı arttıkça yapılan kesinti ve aylık ödeme miktarlarında değişim yaşanacaktır.

100 bin TL esnaf kefalet kredisi çeken birisinin elinde kesintilerden sonra 94.150 TL geçecektir. Toplam kesinti miktarı 5.850 TL olacaktır. Daha sonra bu kesintilerden 2000 TL’si geri ödenecektir. 60 ay vadeli üç ayda bir geri ödemeli kredinin taksit miktarı 6.420 TL olacaktır.

Esnaf Kefalet Kredisi Almanın Şartları

Esnaf kefalet kredisine başvuru yapacaklar için kooperatif belirli evrakların sağlanmasını istiyor. Sağlanan bu şartlar ile insanların rahatça kredi çekmesine izin veriliyor.

 • Oda kayıt belgesi
 • Vergi levha fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Sicil kayıt belgesi ve fotokopisi,
 • Sicil günlük tasdiknamesi,
 • İkametgah belgesi
 • Yıllık ciroyu gösteren belge

Bu belgelerin hepsinden 3’er adet olarak düzenleme yapılarak başvuru için gitmek yeterli olacaktır. Eğer kefille kredi çekilecekse onlar içinde farklı evraklar istenecektir.

Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar

Esnaf kefalet tarafından sunulan kredi oranı piyasanın çok altında olması nedeniyle genelde tercih edilmektedir. Bunun yanında bankalar tarafından esnaflara destek olmak içinde kredi sunuluyor olsa da bu kredilerin oranlarının çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

 • Garanti Bankası %0,99
 • Vakıfbank %1,05
 • Şekerbank %1,09
 • Akbank %1,17

Bu bazı özel bankalar tarafından sunulan esnaf kredileridir. Bu nedenle esnaflar kredi kullanmak istediklerine bankaları tercih etmek yerine esnaf kefalet kooperatifi tercih ederek bu işlerini hallediyor.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Selda Demir Reply

  Esnaf kefalet kredisine başvurmak için, esnaf odasına kayıt süremiz önemli mi? 1 yılı doldurmamız gerekiyor mu kayıtta?

  1. admin Reply

   Merhaba Selda Hanım,
   Esnaf kefalet kredisi başvuru kriterlerinde kayıt süresi şartı konulmamıştır.

 2. Müge Keskin Reply

  Esnaf kefalet kredileri gerçekten çok iyi oluyor, bazen esnafa göre faizsiz veya çok düşük faizle veriyorlar kredi

 3. Gizem Bozkurt Reply

  Esnaf kefalet kredilerinin seçenekleri gerçekten çok güzel, geçen bir tanıdığım çekti kredi, faizi 0,55 ten mi ne almış 🙂

 4. Kadir Köse Reply

  Esnaf kefalet kredilerinin faiz oranları gerçekten çok düşük oluyor. Şimdi devlet bankaları tekrar bir kobi kredisi veriyormuş ama faiz oranı açıklanmadı daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

four × two =