xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
24 September, 2020

Eski Kredilere Faiz İndirimi Bekleyenler Dikkat! Kamu Bankaları Konut Kredisi Yapılandırma Faiz Oranı Yüzde 0.89 Mu Olacak?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından araç kredisi ve ihtiyaç kredilerine büyük faiz indirimleri duyuruldu. Bu indirimle birlikte insanların gözü konut kredilerine çevrildi. Bu krediler içinde uygun kredi indirimi yapılırken bir başka noktada yapılandırılmalar için yapılacak kredi indirimlerine odaklandı.

birevim-reklam

Bu konu hakkında yorumlar yapılmakla birlikte yıllarca önce yüksek konut kredisi faiz oranını kullananlar yapılacak açıklamayı bekliyor. Bu konuda net bir bilgi olmamakla birlikte yapılandırma faiz oranlarının kamu bankaları tarafından %0,89 seviyesine çekileceği söylentileri dolaşıyor. Bu konuda şu ana kadar herhangi net bir bilgi bulunmuyor.

Eski Kredilere Faiz İndirimi Gelecek mi?

Yıllar önce konut kredisi çekenler yüksek faiz oranlarıyla bu kredileri çektikleri için aylık taksitleri çok yüksek oluyor. Yapılandırma yapmak isteyenler için uygun kredi oranları bekleniyor. Ancak kamu bankaları bu konuda şuana kadar herhangi bir açıklama yapmadı. Konuşulan oranlar olsa da şu ana kadar net bir açıklama yapılmaması insanların aklına farklı sorular getiriyor.

Taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi indirimler açıklanırken uzun bir süredir konut sektörü için açıklama yapılmıyor. Bu açıklamamanın yapılandırma kredi oranlarının düşürülmesinden dolayı aşağı çekileceği dolayısıyla yapılmadığı da dedikodular arasında yapılıyor. Daha önce yüzde 0.64 oranında konut kredisi kampanyası düzenlenmiş ancak bu kredinin sadece yeni konutlar için geçerli olduğu açıklanmıştı. Bu konuda binlerce kişinin açıklama beklediği bilinmektedir.

Kamu Bankaları Konut Kredisi Faiz Oranı %0.89’mu Olacak?

Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank müşterilerine aylık %0,86 oranıyla ihtiyaç kredisi desteği sunuluyor. Bu krediler duruma göre maksimum 48 ile 60 ay vade seçenekleriyle birlikte sunuluyor. Tabi bu kredi oranlarına daha sonra güncelleme yapıldı ve seviyeleri yükseltildi.

Konut kredileri içinse aynı durum şimdilik geçerlilik göstermiyor. Yapılan taşıt ve ihtiyaç kredilerine bakıldığında konut kredisinin yüzde 0.89 oranına çekileceği tahmin ediliyor. Ancak kamu bankaları tarafından bu konuda herhangi bir açıklama yapılamadığı için bu konuda bir bilginin verilmediği tahmin ediliyor.

Ancak kamudan yoğun derecede baskı gelmesi yakın dönemde bu konuda bir anlaşma yapılacağını tahmin edilmesine neden oluyor. 3 kamu bankası ortak bir konut kredisi paketi ile insanların uygun oranla konut kredisi çekebilmesine aynı zamanda konut kredisi yapılandırma işlemlerinin yapılmasına imkan verileceği tahmin ediliyor.

Ancak tüm bu konuşmaların bir iddianın üzerine geçemediği biliniyor. Kamu bankaları ve ekonomi yöneticileri tarafından bu konuda herhangi bir açıklama bulunmuyor. Ama birçok konut alan insan veya almak isteyen insanın bu konuda bir beklenti içerisinde olduğu biliniyor. Daha uygun oranlı konut kredisini bekleyen insanlar, konut fiyatlarının günümüzde giderek yükseldiği bir durumda tercihlerini buna göre yapmayı tercih ediyor.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir