xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Emekliye PTT Kredisi 2020 Faiz Oranları

PTT tarafından emeklilere 2020 yılında faizsiz kredi sunuluyor. Bu sayede emeklilere finansal anlamda destek olunması amaçlanıyor. Bu krediden yararlanabilmek için yapılması gereken PTT üzerinden emeklilere sunulan krediye başvuru yapmak gerekiyor.

birevim faizsiz konut

Bu tür faizsiz krediler sunulması nedeniyle birçok emekli bunların yayınlanacağı tarihi bekliyor. Bu tür krediler genelde çok kısa bir süre için ve belirli bir limit koyularak sunuluyor. Sizlerde bu kredilerden yararlanmak istiyorsanız öncelikle ne yapılması gerektiğini, ardından başvurunun nasıl yapılması gerektiği gibi detaylara bakmanız gerekiyor. Bu noktalara dikkat edilerek bu faizsiz krediden yararlanmak mümkündür.

PTT Emeklilere Faizsiz Kredi Sunuyor Mu?

PTT tarafından geçmiş yıllarda emeklilere yönelik faizsiz krediler sunuyordu. Bu kredinin 2020 yılında olduğunu düşünenler de var. Ancak şimdiye kadar bu konuda PTT tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Yani PTT tarafından 2020 yılında emeklilere faizsiz kredi imkanı sunulmuyor.

PTT aslında bir kredi sağlayıcısı yani finansman merkezi değildir. Ancak bankalar ile yapmış olduğu anlaşmalar ile bu tür kredileri belirli dönemlerde sunuluyor. PTT tarafından sunulan kredilerde yaş sınırı bankalardan daha yüksektir. Yaş sınırı 84 olarak bulunmaktadır. PTT tarafından sunulan kredilere şubelere giderek, telefon veya mesaj atarak yapmak mümkündür. Ancak sıfır faizli kredi için 2020 yılı içerisinde herhangi bir açıklama yapılmadığını söylemek doğru olacaktır.

PTT Emekli Kredisi Başvuru Şartları 2020

PTT tarafından sağlanan krediye başvuru yapmak için öncelikle kurumun anlaşmalı olduğu bankaları bilmek gerekiyor. Aktifbank, Denizbank, Fibabanka, Burgan Bank, TEB ve Şekerbank ile anlaşmalı olan kurum onların aracılığıyla müşterilerine kredi sunuyor. Bu krediler faizsiz olmadığı gibi günümüzde piyasanın üzerinde sunuluyor.

İlk aranan şart emeklilerin maaşlarını PTT üzerinden alması oluyor. Bunun dışında kredi çekerken insanlardan istenen nüfuz cüzdanı fotokopisi, kefil, ikametgah belgesi, vergi levhası gibi detaylar aynı şekilde isteniyor. Bu evrakların yanı sıra aynı zamanda kredi sözleşmesini de imzalamanız gerekiyor. Doğru şekilde başvuru yaptıktan sonra sadece kredinin onaylanmasını beklemeniz gerek.

PTT Emekli Kredisi Faiz Oranları 2020

PTT anlaşmalı olduğu bankalar ile talep edenlere farklı oranlarda krediler sunuyor. Aktifbank ile birlikte sunulan N Kolay kredi faiz oranı %1,89 ile piyasanın çok üzerinde sunuluyor. 80 bin TL’nin üstünde bu kredi faizi sunulurken, 80 bin TL’nin altında yapılan başvurular içinse %1,59 kredi faiz oranı sunuluyor.

PTT ile Vakıfbank ile yapılan anlaşmada sunulan ihtiyaç kredisi faiz oranıysa %0,93 olarak sunuluyor. 125 bin TL’ye kadar kredi başvurusunu 3 ile 60 aylık ödemeler için yapılabilir.

PTT ile Denizbank arasında yapılan anlaşmada emekliye sunulan kredilerin faiz oranları %0,20 ile %0,60 arasında değişiyor. Ayrıca bu bankadan alınan kredilerden banka kredi tahsis ücreti de almayarak finansman desteğini sunuyor.

birevim
Paylaş

6 Comments

  1. admin Reply

   Merhaba Muhammed Bey,
   Emeklilere sunulan bu krediye PTT şubelerinden başvuru yapılabilmektedir.

 1. Salih Kılıç Reply

  PTT’nin bir postane haricinde banka gibi çalışması ülkemiz adına güzel bir şey

 2. İlknur Gül Reply

  PTT yavaş yavaş banka olmaya başlıyor biraz geç olsa da böyle gelişmeler görmek güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

17 − 13 =