xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

Emekliye Faizsiz Kredi Verilecek mi?

Emekli vatandaşlara faizsiz kredi verilip verilmediği merak edilen konulardan birisidir. 2021 yılında yapılan kampanyalar ile bu imkanı emeklilere sunan bazı bankalar ve finans kuruluşları yer alıyor. Tabi bu işlemin yapılırken uyulması gereken şartlarda bulunuyor. Verilen bu krediler çok yüksek bir limit ile sunulmuyor. Genelde emekli maaşının 10 katını aşmayacak kredi imkanı sunuluyor.

birevim faizsiz konut

Bunu da tüm bankalar yapmıyor. Bazı bankalar bu imkanı sunarken, bazılarıysa çok düşük limitlerle emeklilere faizsiz kredi imkanı sunuyor. Bağ-kur, SGK gibi noktalardan emekli olmanız fark etmiyor. Emekli olarak kayıt altına alınıp, başvurunuzu yaptıktan sonra faizsiz kredi almanıza imkan veriliyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekli olarak, faizsiz bir kredi kullanmak isteyenlere çok fazla seçenek sunulmuyor. Tek yapılması gereken doğru zamanda açılan bu fırsatı değerlendirmeniz olacaktır. Bankalardan sadece birkaç tanesi çok düşük miktarda emekliye faizsiz kredi veriyor. Bu miktarın az olmasının temel sebebi ülkemizde 12 milyona yakın emekli bulunması olarak kabul ediliyor.

  • Denizbank Emekliye Faizsiz Kredi

Denizbank emeklilere faizsiz kredi imkanı sunan bankalardan bir tanesidir. Sıfır faizli olarak sunulan bu kredinin limitiyse 1000 TL olarak sınırlanmıştır. Bu çok düşük miktar olsa da acil ihtiyacı olan emeklilere bu şekilde destek verilmesi amaçlanıyor. Bu sistem içerisinde hiç dosya masrafı ve sigorta masrafı da bulunmuyor. Yani kemiksiz 1000 TL almanız mümkündür. Bu krediyi 12 ay içerisinde eşit taksitlerle ödemeniz gerekiyor.

  • Fibabanka’da Emekliye 3000 TL Kredi

Emekli vatandaşlara faizsiz kredi imkanı sunan bankalardan bir tanesi de Fibabanka’dır. Banka müşterilerine 3000 TL faizsiz kredi imkanı sunuyor. Bu kredide dosya masrafı, işlem ücreti ve sigorta bedeli ödemesi yapılacaktır. Kredi kullanıldıktan sonra 12 ay içerisinde veya 18 ay içerisinde kesintisiz geri ödeme yapmanız gerekiyor.

  • Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Ziraat Bankası emeklilere en çok kredi imkanı sunan bankalardan bir tanesidir. Banka emekli müşterilerine dönemsel olarak belirli bir oranda emekli kredisi veriyor. Faizsiz emekli kredisi konusunda bu yıl için yapılan bir çalışma bulunmuyor.

Emeklilere kullanmaları için verilen ihtiyaç ve tüketici kredileri 2021 yılında piyasa faiz oranları üzerinden sunuluyor. Ancak bazı dönemlerde çok düşük faiz oranlarıyla da bu imkanı emeklilerine sunuyor. Tabi bu noktada amaç insanların ihtiyaç duydukları nakde ulaşırken, zorlanmalarının önüne geçilmesinin amaçlanmasıdır. Bu konuda dikkatli olarak hareket edilmesi gerekiyor.

Bankalar ve finans kuruluşlarının emeklilere yönelik kampanyaları bulunsa dahi bu oranın çok yüksek olmadığını söylememiz gerekiyor. Bunun en büyük sebebi olarak ülkemizde 12 milyondan fazla emekli olması diyebiliriz. Çok yüksek limitli bir kredi imkanının sunulması, finansal anlamda bankaların zorlanmasına sebep olabilecektir. O nedenle bu kampanyalar limit açısından düşük olmakta ve belirli sınırlar içerisinde kalmaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

1 + twelve =