xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Emeklilere TOKİ’den müjdeli haber!

TOKİ, ev almak istiyorum diyen emekliler için düğmeye bastı. Türkiye’nin 67 ilinde satışa sunulan 50 bin ucuz sosyal konut, ev almak isteyen emekliler için bir fırsat niteliği taşıyor.

birevim faizsiz konut

Ucuz konut fırsatından yararlanmak isteyen emekliler, bugün itibari ile bankalara başvuru yapabilecekler.

TOKİ tarafından Türkiye’nin birçok ilinde satışa çıkarılan 50 bin ucuz konut için başvurular devam ederken şu ana kadar 500’ü aşkın kişi, bu haktan yararlanma talebinde bulundu. Projeye başvurular, Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerinden yapılıyor. Kampanyadan yararlanabilmek için başvuru tarihlerinin kaçırılmaması gerekiyor. 6-22 Mart 2019 arasında hiç evi olmayan ve bulunduğu şehirde en az 1 sene oturanlar başvuruda bulundu.

SIRA DA EMEKLİLER VAR

Bankalardan konut kredisi kullanmak istemeyen ve taksitle ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için ucuz konut projeleri üreten TOKİ, sosyal konutlarından emeklilere de pay ayırıyor.

Ülkemizde 12.5 milyon emeklinin büyük çoğunluğu ev sahibi değil.

TOKİ ile ev sahibi olma hakkından yararlanmak isteyen emekliler bugünden itibaren bankalara başvuruda bulunacak. Emeklilerin müracaatları 5 Nisan tarihine kadar kabul edilecek. Projelerde yer alan 2 oda 1 salon daireler için 500 lira, 3 oda 1 salon daireler için 1000 lira başvuru bedeli ödenecek.

116 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Konutların satış bedelleri, başvurular toplanıp ihale gerçekleştirildikten sonra belirleniyor. Başvuruda bulunanlar arasında TOKİ tarafından ilan edilecek tarihte ‘Hak Sahibi Belirleme’ kurası çekilecek. 50 bin konut projesindeki 2 oda 1 salon konutların fiyatları 116 bin 400 lira başlangıç taksitleri de 388 lira olarak belirlendi. 3 oda 1 salon konutların fiyatları 170 bin 720 TL’den başlıyor. Taksit süresi ise 20 yıla kadar çıkıyor.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

eighteen − 3 =