xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Dikdörtgen Salonları Dekore Etmenin 7 Yolu

Dekorasyonu en zor olan salon tipi kesinlikle dikdörtgen salon tipidir. Salonun kısa kenarına ayrı uzun kenarına ayrı formül düşünmekten çatlıyor insan. Ancak püf noktalarını bilmek bu işi kolaylaştırıyor.

birevim faizsiz konut

  • Bilinmelidir ki odanın bir tarafı hep dar olacak yanlış dekorasyon ile. Çünkü salonda 2 tane kısa kenar var. Bunlar daraltacak. Bu soruna çözüm olarak salonda geniş bir koridor oluşturun. Salona geliş gidişler esnasında sorun yaşamak istemiyorsanız kesinlikle koridor fikrini hayata geçirin. Bunu yaparken koridorun çıkışı kısa kenara denk gelmemeli. Uzun kenar hattında yoğunlaştığınızda yorucu bir durum oluşmayacaktır.

Mobilyaların Yerleşme Şekli Çok Önemli

  • Klasik Türk usulü salon dizayn şeklimiz bellidir. Bütün mobilyalar duvara dayandırılır. Böyle olduğunda dikdörtgen salon sahipleri terden ölür. Çünkü nasıl yerleşirse yerleşsin göze hitap etmeyen yerler olacaktır. Mobilyaları duvara dayamayıp yan taraflarda boşluk bıraktığınızda bu sorun ortadan kalkacaktır. Üstüne salonda geçit alanları oluşturmuş olacaksınız. Mobilya seçimleri de burada önem arz ediyor.
  • Çok parçalı takımların yerleştirilmesi sizi zorlayabilir. Ancak tek parça koltukların, L koltukların varlığı kafa karışıklığınızı giderebilir. Ayrıca minimal bir hava katacaktır.
  • Zorlanmam çok da güzel yerleştiririm koltuklarımı diyorsanız salonun ortasına konumlandıracağınız çok parça koltuk takımınız ortamdaki samimiyeti artıracaktır. Seçim sizin.

 Çok İri Ürünler Yerine Minik Parçalar

  • Büyük vitrinler, enli konsollar dikdörtgen salonunuzun düşmanı olabilir. Koltuklar yerleşse vitrini, vitrini yerleştirseniz köşe koltuk ama illa ki fazla bir eşya çıkacak. Ama onun yerine kullanacağınız raflarla duvarları daha iyi bir şekilde değerlendirmiş olacaksınız. Zeminde sıkışıklık oluşturmak yerine boş kalan duvarları değerlendirmek daha akıllıca olacaktır.
  • Raf yerine dolap da kullanabilirsiniz. Kapaklı olması daha derli toplu görüntü verecektir. Ayrıca temizliğe düşkünseniz toz alma derdi bir nebze azalacaktır.
  • Dikdörtgen odanızı daha soft göstermek istiyorsanız sert kesim mobilyalardan kaçınmanız bir diğer tavsiyemiz. Keskin hatlara sahip mobilyalar dikdörtgen odanızı pek de sevimli göstermeyecektir. Dikdörtgen salonlar özel çaba gerektiriyor burada hemfikiriz. Bu tavsiyeler ise bu çabayı daha da kolaylaştıracaktır.
birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

19 + 3 =