xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
16 June, 2024

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi 2020

Borç kapatma kredisi birçok banka tarafından müşterilerine sunuluyor. Bu genelde farklı bankalara olan borçlarını kontrol etmekte ve takip etmekte zorlanan insanlara sunuluyor. 2 kredi kartı kullanan, üç bankadan kredisi bulunan kişiler borçlarını ödemekte zorluk çekmeseler dahi takip ederken zorlanabiliyor.

birevim faizsiz konut

Ancak tüm bu borçları tek bir banka üzerinden ödemek daha iyi olabiliyor. Genelde bu borç kapatma kredileri uygun kredi faiziyle sunulduğu için aynı zamanda tüm borçların yapılandırılmasına da fayda sağlıyor. Özellikle günümüzde giderek düşürülen faiz oranları sayesinde önceden yüksek oranla kredi çekenlerde bu imkanlardan rahatça faydalanabiliyor.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar başvuru yapıldıktan sonra hem kredi kartı hem de kredi borçlarını sizin adınıza kapatıyor. Bu sayede tek noktaya borç ödemenize imkan veriliyor. Bunu tercih edecekler öncelikle çekecekleri kredinin diğerlerine göre daha uygun olmasından emin olmaları gerekiyor.

 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • İş Bankası
 • TEB
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Burganbank
 • Vakıfbank

Borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız ve 90 günlük süre sonunda icrayla yüzleşmek istemiyorsanız bu kredilerden faydalanabilirsiniz. Avukatlık bir seviyeye gelmek ve sicilinizin tamamıyla bozulmasını istemiyorsanız bu noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. İcrayla uğraşmak yerine tüm borcunuzu bu kredi sayesinde yapılandırabilir ve sorununuzu kısa süre içerisinde çözerek, düzenli olarak borçlarınızı ödemeye başvurabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Borç kapatmak kredisi ve yapılandırılma kredisi aynı olarak kabul edilse de farklıdır. Yapılandırma kredileri A bankasından çekilen taşıt kredisi için gene aynı bankadan kredi çekmek anlamına gelmektedir. Bunun amacı o dönemde yüksek faiz oranında kullanılan kredinin, daha düşük oranda tekrar kullandırılarak borcun azalmasını sağlamaktır.

Borç kapatma kredisiyse iki güç bankaya aynı anda kredi kartı ve kredi ile borçlu olan insanların borçlarının tek bir şemsiye altına toplanmasıdır. BDDK tarafından bankalara verilen sistem sayesinde tüm bankalar sizin hangi bankaya ne kadar kredi borcunuz olduğunu görebilmektedir. Size uygun kredi verip veremeyeceklerini öğrenmek için öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor.

Bankalar başvuruları genelde şube üzerinden yapılmasını istemektedir. Çünkü bu tür krediler genelde borç anlamında zor durumda olan bireylere sunulacağı için daha detaylı bir görüşme yapmak doğru oluyor. Genelde bu kredilerin icra takibine düşen veya kara listede olanlara sunulduğu da söylense de bu yanlış bir bilgidir.

Banka ilk olarak başvuru sahibinin Kredi notuna bakmaktadır. Ardından gelir bilgisi istenecektir. Vergi levhası veya maaş bordrosu olarak talep edilebilir. Bunlar yetersiz kalırsa tapu belgesi veya kefil talep edilebilir. Tüm başvuru yapacak kişinin kredi libite oranına göre istenecektir. Burada amaç borçlarınızın tamamını tek bir kalemde ödemenize yardımcı olmak ve daha uygun bir kredi faiz oranıyla bu krediden yararlanarak borçlarınızdan kurtulmanıza imkan verilmiş olacaktır.

birevim
Paylaş

18 Comments

 1. Aysel Ateş Reply

  Bankalar pandemi sebebiyle de kredi seçeneklerini biz müşterileri için daha da kolaylaştırıyorlar. Başka bankada bulunan borçlarınız için kredi çekip daha düşük faizle borcu kapatmak borcu olanlar için çok faydalı olacaktır

 2. Özge Sarı Reply

  2 farklı bankada yapılandırma borcum var, bu yapılandırmaları kapatmak istiyorum. kkb puanımda düzgün acaba bu bankalardan kredi veren olur mu?

  1. admin Reply

   Merhaba Özge Hanım,
   Vakıfbank,
   Denizbank,
   İş Bankası,
   TEB,
   Akbank,
   Garanti Bankası,
   Burganbank,
   Vakıfbank borç kapatma kredisi vermektedir.

  1. admin Reply

   Merhaba Muhammet Bey,
   Borç kapatma kredisi veren bankalar aşağıdadır.
   Vakıfbank
   Denizbank
   İş Bankası
   TEB
   Akbank
   Garanti Bankası
   Burganbank
   Vakıfbank

 3. Gaye Bozkurt Reply

  Bir kaç bankada pandemiden dolayı ödeme sağlayamadım kredilerim var, ancak şu an düzenli ödüyorum bunları kapatmak istesem kredi verirler mi?

 4. Sedef Polat Reply

  Borç kapatma kredisi veren bankaların en başında bence İş Bankası geliyor, bir çok kredi seçeneğine makul bakıyor.

 5. Ahsen Demir Reply

  Benim bir kaç bankada yapılandırmam var bunları kapatmak için kredi çekebilir miyim verirler mi?

  1. admin Reply

   Merhaba Ahsen Hanım,
   Yazımızda bahsi geçen borç kapatma kredisi özellikle başka bir çok bankadan birden fazla kredi olanlar için düzenlenmiştir.

 6. Hilal Doğan Reply

  Güzel bir fırsat, tüm bankalara borcunu kapatıp tek bir bankaya bağlı kalmak isterseniz güzel bir fırsat

 7. Buket Erdoğan Reply

  Bu bankalara diğer bankalardaki borçlarımız için herhangi bir evrak götürmeli miyiz yoksa sistemden görüyorlar mı?

  1. admin Reply

   Merhaba Buket Hanım,
   BDDK tarafından bankalara verilen sistem sayesinde tüm bankalar sizin hangi bankaya ne kadar kredi borcunuz olduğunu görebilmektedir.

 8. Elif Turan Reply

  Borç kapatma kredisi vermeleri için diğer banka borçlarını belgeleyen bir belge götürmemiz gerekiyor mu yoksa sistemden görebiliyorlar mı?

  1. admin Reply

   Merhaba Elif Hanım,
   Bankalar kullandıkları sistem dolayısıyla bireylerin hangi bankada ne kadar borcu olduğunu görüntüleyebilmektedirler.

 9. Sena Bozkurt Reply

  Borç kapatma kredileri gerçekten iyi oluyor, misal benim bir yapılandırmam vardı başka bankadan krediyle onu kapattım ve kkb raporuma olumlu yansıdı bu durum?

 10. Mahmut Çelik Reply

  Borç kapatma kredisi veren bankalardan kredi çekip borçları kapatmak güzel fikir, ancak şu süreçte kolay kolay kredi vermemeye başladılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five × 1 =