xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Bankalardan 0.79 Konut Kredisi Hamlesi!

Ev sahibi olmak isteyen ancak elinde yeteri kadar nakit olmayan kişiler için en uygun alternatif; hiç şüphesiz konut kredisi olmaktadır. Türkiye’nin 2018 yılının ikinci yarısında yaşamış olduğu Türk lirasının döviz karşısında değer kaybetme krizi; her sektörü olduğu gibi inşaat sektörünü de etkilemiştir. Konut fiyatları artarken bankaların konut kredisi faiz oranları ise yükselmiştir.

birevim faizsiz konut

İnşaat sektörünü tekrar canlandırmak adına devletin Merkez Bankası aracılığıyla birtakım önlemler aldığı söylenebilir. Buna ek olarak, 2019 yılının son çeyreğinde olduğumuz şu günlerde Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası; konut kredisi faiz oranlarını yüzde birin altına düşürerek tüketicilerin 0.79 faiz oranıyla konut kredisi almasını mümkün kılmıştır.

Konut Kredisi Kampanyası Detayları

24 Ekim 2019 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından alınan 250 baz puanlık faiz indirimi kararı sayesinde bankalar kredi faiz oranlarını tekrar gözden geçirme şansına sahip olmuştur. Buna göre, özel bankaların yüzde 1.1 ve daha üzerinde olan faiz oranlarının alt seviyelere inmesi mümkün hale gelmiştir. Bu bağlamda, özel bankaların konut kredisi faiz oranlarını yüzde birin altına düşürerek 0.99 seviyesine getirmesi beklenmektedir.

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’nın daha önceden başlatmış olduğu düşük faizli konut kredisi kampanyası devam etmektedir. Bu kampanyalar arasında en çok bilineni ise 0.79 faiz oranlı konut kredisi olarak bilinmektedir. Buna ek olarak, bu üç banka, aldıkları karar doğrultusunda vatandaşların ev sahibi olmasını kolay hale getirmek adına birtakım projelere ek finans desteği sağlamaktadırlar.

Ziraat Bankası 0.79 Faiz Oranlı Konut Kredisi

Ziraat Bankası; yapmış olduğu açıklamada bankalarıyla anlaşmalı olan konut üreticilerinden konut satın alacak tüketicilerin aylık 0.79 faiz oranı ve 180 ay vadeli olarak kredi alma şansına sahip olduklarını yinelemiştir. 500 bin TL konut kredisini 120 ay vadeli ve aylık 0.79 faiz oranlı, binde beş kredi tahsis ücretli olarak almak isteyen bir tüketici için yıllık maliyet oranı; %10,0701 olacaktır.

Ziraat Bankası’nın anlaşmalı proje listesi içerisinde 06 Mesut İnşaat, 1950 Arpacılar Gıda, 2 N Yapı Üretim, 2A Yapı İnşaat, 2M Yapı AŞ, 3 Bay Elektronik Sanayi ve Tic., 5K Gayrimenkul, A Yapı İnşaat, A.K Forsaş İnşaat Ltd Şti gibi firmaların konut projeleri bulunmaktadır. Anlaşmalı tüm firmaların listesine Ziraat Bankası’nın internet sitesinden ulaşmak mümkündür.

Vakıfbank 0.79 Faiz Oranlı Konut Kredisi

Vakıfbank; Türkiye’nin neredeyse her şehrindeki anlaşmalı olduğu firmalardan konut satın alınmasını mümkün kılmaktadır. Bir başka deyişle, bu firmaların projelerine özel kredi imkanı sağlamaktadır. Aylık 0.79 faiz oranı ve 180 aya kadar uzanan vade seçenekleri bulunmaktadır. Söz konusu kampanyanın ancak anlaşmalı olunan firmaların konut projeleri için geçerli olduğunu bir kere daha belirtmek gerekir. Tüm firmalara Vakıfbank’ın internet sitesinden ulaşmak mümkündür.

Halkbank 0.79 Faiz Oranlı Konut Kredisi

Halkbank; aylık 0.79 faiz oranına sahip olan konut kredisi kampanyasının İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrindeki konut projeleri için geçerli olduğunu dile getirmiştir. Aylık 0.79 faiz oranına ek olarak 180 aya kadar uzanan vade seçenekleri bulunmaktadır. 100 bin TL tutarındaki bir konut kredisinin aylık 0.79 faiz oranlı, 120 ay vadeli, binde beş kredi tahsis ücretli olarak alınması halinde söz konusu kredinin tüketiciye olan yıllık maliyet oranının %10,2826 olduğunu ifade etmek gerekir. Anlaşmalı tüm firmaların listesine Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinden ulaşmak mümkündür.

birevim
Paylaş

7 Comments

 1. Sude Taş Reply

  Bu faiz oranlarının daha da düşeceği kanaatindeyim 🙂
  Pandemi devam edecek gözüküyor çünkü

  1. admin Reply

   Merhaba Ebru Hanım,
   Faiz oranları güncellendi şuan 0.79 faizle konut kredisi bulmak mümkün değil.

 2. Furkan Özcan Reply

  Bu faiz oranı devam ediyor mu? 0.79 çok iyi babamlar 6 yıl önce 0,69’dan kredi çekmişlerdi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

twenty − four =