xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Açık Kredi Nedir?

Büyük bir satın alma işlemi yapmadan önce yapılması gereken ilk şey para biriktirmektir. Gerçekler ise buna imkan vermeyebilir. Eğitim, araba, ekstra ev harcamaları ve hatta tıbbi faturalar gibi beklenmedik acil durumlar için geçerlidir. Önceden para biriktiremezseniz, kredi çekebilirsiniz. Biliyorsunuz krediler çeşitlidir, belirli satın alımlar için belirli krediler olduğundan, ne tür bir kredi için alışveriş yapacağınızı anlamanız gerekir.

birevim faizsiz konut

Kişisel kredinin ortak amaçları arasında büyük bir satın almanın finansmanı, acil durum giderlerinin karşılaştırılması ve borcun konsolide edilmesi yer alıyor. Genellikle teminatsız olan kişisel krediler, faiziyle birlikte aylık taksitler halinde geri ödenir. Çoğu kredi veren, faiz oranınızı belirlemek için kredibilitenize ve diğer faktörlere bakacaktır. Borçlanmanız gerekip gerekmediğini ve ödeme yapabilme yeteneğine sahip olup olmadığınızı belirlemek için her zaman bir kredinin amacını değerlendirmelisiniz.

Kredi Çeşitleri ve Açık Kredi 

  • Kapalı kredi, belirli bir amaç ya da belirli bir süre için edinilen borçlanma araçlarını içerir.
  • Açık uçlu kredi belirli bir süre ile sınırlı değildir.
  • Kredi hattı, açık uçlu bir kredi türüdür.

Kredi çeşitlerinden bir olan açık kredi bir kimsenin dolaysız kişisel imzaya yani güvene dayanan bir sistemdir.

Açık Kredi’nin Farkı Nedir?

Açık kredi sisteminde krediye karşılık teminat istenmez ve ekstra bir imza da gerekli değildir. Kredi alan kişinin tüm mal varlığı ve hesap hareketleri gibi aktifleri genel anlamda teminat olarak değerlendirilir.

Kredi sahibi borcu ödemezse, teminatsız verilen borca karşılık banka garameye gider.       Garame ne demektir?  Garame ipotek çeşitlerinden biridir.  İmza karşılığında açılan kredi için az çok bir teminatın var olduğunu gösterir.

Açık Kredi Kimler Alabilir?

Açık kredi tanımlaması en basit şekilde; son derece güvenilir sayılan müşterilere açılır. Özellikle bankanın tamamıyla kendi kontrolü altında bulunan ortaklık ve kuruluşlara açılır. Güvenilir olmak geçmiş mali çizgisinin yanısıra bankada ya da dışarıda bulunan mal varlığı ile de ilgilidir.  Borçlu eğer borcunu ödemez ise tüm yük bankaya kalır.

Kişinin açık kredi alabilmesi için aşağıdaki başlıklar önemlidir.

  • konumu,
  • ahlaki,
  • ticari bilinirliği,
  • mal varlığı

 

 

 

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

4 × 2 =