xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Kullanarak Ev Sahibi Olun

Kira derdinden kurtulmak isteyen vatandaşlar firmaların sunduğu seçenekler sayesinde kiracılıktan kurtuluyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin çoğu konut kredisine başvurarak hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Ancak finans kuruluşlarının sunduğu konut kredisi yönteminde ödenen faizler cep yakıyor. İster kısa vadeli ister uzun vadeli olsun her iki koşulda da yüksek faizler vatandaşın cebinden çıkmaktadır. Ancak dar gelirli vatandaşlar için bu süreç daha da zorlaşıyor.

birevim faizsiz konut

Özellikle dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için piyasadaki birçok finans kuruluşu sunduğu yöntemlerle kira derdine son vermektedir. Emlak Konut GYO’nun başlattığı 240 ay vadeli konut kredisi kampanyası da bu yöntemlerden biridir.

Konut kredisinde ilk akla gelen bankalardır. Ancak bankalar en fazla evin eksper bedelinin %80’i oranında konut kredisi sağlamakta ve ev bedelinin en az %20’sinin peşinat olarak ödenmesini istemektedir. 240 ay vadeli konut kampanyasında ise peşinat %5 olarak alınmakta ve geri kalan tutar kira öder gibi küçük taksitler halinde ödenmektedir.

Türkiye genelinde 240 ay vadeli kredi imkanı sunan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar: Garanti Bankası, Akbank, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Albaraka, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası’dır.

240 ay vadeli konut kredisi kampanyasında dar gelirlilere sağlanan en büyük avantaj aylık taksit miktarlarının düşük olmasıdır. Ayrıca ödenecek taksit miktarı sabit olacağı için yıllar geçtikçe gelir artacak ve vatandaşlar bütçelerini zorlamadan taksitleri ödeyecek.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Osman Yavuz Reply

    240 ay vade uzun gibi gözükse de 25-30 yaşında alan bir kişi 45-50 yaşında ev sahibi olmuş olacak bence şu dönemde yine iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

20 + one =